Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@kolekcjonerblaszanychszyb dla mnie godność to możliwość zwolnienia się z Januszexu i możliwość szukania lepszej pracy bez obaw że musisz się martwić o opłaty na najbliższe 3 miesiące, bo się zwolniłeś. Nie jest to jakoś dużo, ale nie jest to też mało, tak średnio bym powiedział
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kolekcjonerblaszanychszyb druga sprawa to właśnie praca w normalnych godzinach, czyli 8h, umowa o pracę, czas dla różowej, a jednocześnie czas na wyjazdy choćby po Polsce, a nie zagranicę. Nie sztuką jest zarabiać kupę kasy i zacharowywać się cały tydzień, aby w weekend nie mieć siły, ani wyjść z domu nawet na spacer.
  • Odpowiedz
Jak definiujecie GODNE ŻYCIE?


@kolekcjonerblaszanychszyb: Wydajesz sobie pieniądze na co masz ochotę, po czym na koniec miesiąca jak przychodzi wypłata to się zastanawiasz czemu tak dużo z poprzedniej wypłaty na koncie zostało.
Polecam ten styl życia
  • Odpowiedz
@kolekcjonerblaszanychszyb: godne życie dla mnie zaczyna się od niespoglądania na ceny w markecie, wybieranie lepszych produktów, ale niekoniecznie kupowanie w najdroższych sklepach z cenami jak w Żabce. Do tego dochodzi dach nad głową na własność, może być na mały kredyt, tak, żeby nadal powyższa forma zakupów działała. Auto wygodne, max 10 lat. Poduszka finansowa pozwalająca na przeżycie awaryjnych sytuacji - od straty pracy, przez potrzebę wymiany lodówki na nową, bo starej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolekcjonerblaszanychszyb: godne życie? Myślę, że to praca, do której nie przeszkadza Ci chodzenie i w której siedzisz normalną liczbę godzin, albo masz płacone solidnie za dodatkowe godziny. W godnym życiu masz też czas na przyjemności, dodatkowe rzeczy czy po prostu możliwość leżenia i robienia nic.

NO i pensja - taka, że jak wydajesz sobie cały miesiąc, to na koniec i tak coś zostaje i nie trzeba oglądać każdej złotówki po 5x
  • Odpowiedz
  • 1
@buczubuczu i właśnie takie odpowiedzi jak Twoja sprawiają, że czasem trzeba przestać się nakręcać na coraz więcej. Trzeba też umieć docenić co się ma i nie gonić za pracą która płaci więcej, a za taką która daje Ci rozwój albo spokój ducha i brak stresu.

Serdecznie życzę każdemu takiej pracy.
  • Odpowiedz