Wpis z mikrobloga

Co by nie mówić o nowym serialu na Netflixie „Wielka woda”, to jednak jedna rzecz im się udała perfekcyjnie. Pytanie tylko, czy to zabieg celowy, czy raczej wypadek przy pracy w tworzeniu „strong female” bohaterki. Chodzi mi o fakt przedstawienia kobiety w sytuacjach stresowych i jak bardzo można na nich polegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest narada w grupie, muszą być podjęte ważne decyzje, burza mózgów, więc nic dziwnego, że rzuca się na stół argumenty za i przeciw. Co robi kobieta w momencie, kiedy ktoś rzuci słowo sprzeciwu? Logiczną argumentacją próbuje wygrać dyskusję? Otóż nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzaskanie laptopem, wylewanie kawy na stół, wyzywanie drugiej strony to taktyka naszej bohaterki moi drodzy. No, a jak to już nie pomoże to bilecik to Elbląg city w środku projektu, róbcie se sami i narka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#netflix #wielkawoda #rozowepaski
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Loszczyk: Laptopy wtedy były? Mieli je bohaterowie tamtych wydarzeń? Wiem, że jakieś modele wtedy były, ale były to wielkie grube nieporęczne kloce, i że były mało popularne.
  • Odpowiedz
@Loszczyk: Mnie tez irytowała pretensjonalność głównej bohaterki. Cały serial jest trochę w stylu Czarnobyla (tego od hbo) i jest tam podobny problem zaniedbań, wypierania faktów itd., wiec rozumiem ukazanie zdenerwowania na ignorancję, ale wpadanie na 3min na naradę, strzelenie kilku fochów tej typiary mnie skutecznie zniechęciło do dokończenia sezonu
  • Odpowiedz
Chodzi mi o fakt przedstawienia kobiety w sytuacjach stresowych i jak bardzo można na nich polegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Loszczyk: i to, że była ćpunką z problemami w relacjach społecznych nie miało znaczenia. Facet narkoman który zerwał kontakty z rodziną na pewno odnalazłby się na jej miejscu.
  • Odpowiedz
  • 3
i to, że była ćpunką z problemami w relacjach społecznych nie miało znaczenia. Facet narkoman który zerwał kontakty z rodziną na pewno odnalazłby się na jej miejscu.


@framugabezdrzwi: do faceta po takich przejściach to nikt by nawet ręki nie wyciągnął, żeby mu taką pracę dać. Poza tym co to za wytłumaczenie, że ktoś nagle może sobie innych obrażać i robić co się chce?
  • Odpowiedz
  • 0
ta przyczepa w której mieszkała to w Polsce


@framugabezdrzwi: przyczepa kempingowa to jednak nie jest stałe lokum, podejrzewam że była tylko tam, bo została wezwana przez Martczaka, a normalnie to mieszkała w Holandii na stałe
  • Odpowiedz
przyczepa kempingowa to jednak nie jest stałe lokum, podejrzewam że była tylko tam, bo została wezwana przez Martczaka, a normalnie to mieszkała w Holandii na stałe


@Loszczyk: przecież Marczak ją wezwał do Wrocławia, a nie pod Elbląg. W ostatnim odcinku też swoją córkę zapraszała do Elbląga.

do faceta po takich przejściach to nikt by nawet ręki nie wyciągnął, żeby mu taką pracę
  • Odpowiedz
  • 1
@framugabezdrzwi: Musiałbym ci przyznać rację, bo mówiąc szczerze, myślałem, że Elbląg leży bliżej Wrocławia XD Niemniej jednak trochę mi popsułeś narrację z rozwydrzoną kobitą przez jej ćpunowatą przyszłość, więc tego nie zrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz