Wpis z mikrobloga

Orlen można hejtować, a nawet trzeba za zagrywki z cenami paliw, machloje Obajtka i wiele innych akcji. Jednak mimo wszystko i tak tankuję na Orlenie - nie wiem czy to kwestia patriotyzmu gospodarczego czy oferty dosc dobrze wycelowanej w moje preferencje.

Staram się nie angażować w polityczne zagrywki, dlatego drugorzędną dka mnie kwestią są rzadowe powiązania z tą firmą, ale chciałbym podzielic sie tym co mnie przekonuje.

1. Polska firma - do zagranicznych sieci i tak trafia paliwo z orlenu - jedynie marża wypływa za granicę, zamiast zostac w kraju.
2. Najlepsza kawa sposrod wszystkich sieciówek. Przynajmniej moim zdaniem oraz moich znajomych - osobistą tradycją stała sie mocca przed dalszą trasą.
3. Od ponad 20 lat nie jadam mięsa, a na orlenie mogę liczyc na wyjatkowo obszerne menu - hotdog z parówka wege, burger burak + kozi ser, burger halloumi, wrap falafel, muffiny śniadaniowe, do tego kilka dan w punktach restauracyjnych, a nawet danie z bezmiesnymi kulkami rodem z ikei.
4. Patriotyczny asortyment. Dla wykopków to głupota, ale mi regał z biało-czerwonymi gadzetami kojarzy sie z amerykanskim zamilowaniem do flagi, którą pod różną postacią mozna dostac na kazdej stacji. Choć sam nie kupuję, to turyści mają latwy dostęp do pierdół, które promują nasz kraj.
5. To akurat mnie nie dotyczy, bo płacę gotówką, ale możliwość płatności przy dystrybutorze, bez stania w kolejce za takimi ludźmi jak ja, gdzie wpada szama i kawa, zdaje się być dobrą opcją dla klienta.
6. Żegnay, czyli program lojalnościowy. Nie korzystałem z niego przez lata, ale w tym roku mialem kilkanaście tysiecy kilometrow do zrobienia i przypomniałem sobie o karcie. Okazalo sie, ze nie muszę wypychac portfela dodatkową kartą, bo da sie ogarnąć przez aplikację. Juz trudno, ze mnie śledzi - samo tankowanie i tak ujawnia moją lokalizację. Od maja uzbierałem punktów, zeby zrobić zakupy za prawie stówę, nie wydając przy tym wiecej za sam zakup paliwa, a nawet mniej w porownaniu do markowych stacji.
7. Ale to nie zawsze, bo jest sporo drogich stacji orlenu. Jadąc ostatnio zjechalem z autostrady z nadzieją, ze bedzie taniej, a tu 8,49 na jakimś zadupiu. Jednoczesnie w Zgorzelcu, na wylocie z Polski, tankowalem po 8,09, podczas gdy pozostale stacje mialy cene przynajmniej 10 groszy wyższą. Jak juz ruchają mnie w doopke obniżając cenę przez dotacje z podatków, to chyba wypadałoby to wykorzystać niż unosić honorem.
8. Dzisiaj akurat w gorących - sponsorowanie polskiego sportu - wczesniej F1, dzisiaj kajakarstwo, a do tego sporo innych dziedzin. Nawet jesli idzie to z podatków, to zdaje sie byc lepszym wykorzysraniem tych środków niż 90% państwowych projektów typu ławeczki czy betonoza.
9. Wracając jednak do sklepów, to miło zrobiło mi się na serduszku, gdy moglem znaleźć regal z polskimi produktami regionalnymi, w okolicach Grójca byly jabłka z okolicznych sadów, a (nie wiem jak teraz) polska wódka miała wyraźnie oznaczoną półkę w najlepszej lokacji, podczas gdy na zagranicznych stacjach w tym miejscu stoi ruska wóda.
10. Ekspansja na zagraniczne rynki. Pomijając sposób realizacji, to sam kierunek i skuteczność działania są wlasnie tym czego oczekiwałbym od panstwowej spółki.

Wiem, że nie zbiorę plusów za ten wpis, ale przynajmniej minusów też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedyś regularnie tankowałem na statoilu, ale od kiedy zmienili nazwę i wycofali zapiekanki mozzarellą, suszonymi pomidorami i rucolą musiałem znaleźć stację, która zaspokoi moje potrzeby i tak trafilem na orlen.
Jak dla mnie jedyną sensowną konkurencją byl Lotos z punktami subway, ale teraz to chyba tez Orlen, więc na jedno wychodzi :/

Na koniec chcialbym dodać 11 punkt, czyli czyste kible, w przeciwieństwie do innych sieciówek, no moze poza CircleK, ktorzy tez trzymają poziom.
12 juz trochę na siłę, ale jakość paliwa jest stabilna i calkiem niezła. Nigdy nie mialem problemu w przeciwieństwie do małych stacji. A z dużych to już w 1. punkcie opisałem dlaczego z dwojga złego wybieram polską sieciowkę.

Wady orlenu chyba są wszystkim znane i dotyczą glownie źródeł finansowania i politycznej otoczki. Jednak od strony biznesowej mam wrażenie, ze to najlepiej zarzadzana panstwowa spółka i gdyby podobnie bylo prowadzone panstwo jak ta firma, to żylibyśmy w naprawdę fajnym miejscu. Jak to jest, ze państwowa spolka potrafi wyjść do klienta i dostrzec jego potrzeby, a samo państwo, tego samego klienta oobywatela moze miec tak bardzo w dupie?

#orlen #gownowpis #rozkminy #patriotyzm gospodarczy #paliwo

Meme okazjonalny, zeby była jakaś szata graficzna, ale w sumie dobry trolling, wiec akurat na wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
cyconiusz - Orlen można hejtować, a nawet trzeba za zagrywki z cenami paliw, machloje...

źródło: comment_1666134611E4ZDltEjLnEcbNMmkejcUA.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach