Wpis z mikrobloga

Kiedy fotoradar cyknie zdjęcie to przysyłają pismo gdzie trzeba wskazać winnego.
Co jeśli samemu się zaznaczy że samemu nie mogło się kierować a za zamochod powierzono Shaiku Mahomemedowi z Indii aby mnie odwiózł do domu.
Oni drążą jakoś dalej temat?

#mandat #policja
  • 5
@xgalx: "panie policjancie nie wiem kto prowadził mój samochód, widziałem go pierwszy raz, miał chyba ksywę "prezes", spotkałem go przy dworcu idąc na parking, nigdy wcześniej i nigdy później go nie widziałem, jak mówiłem nie wiem kim był i skąd się wziął"
@xgalx: Jak nie możesz ustalić kierującego (np. Ty mówisz, że to jakiś gość, ale nikt nie będzie go szukał) wtedy jest po prostu wyższy mandat bez punktów na właściciela auta.

Cyknął mi służbowym, jakbym się przyznał to miało być 300zł + punkty, a że akurat nie mieliśmy ewidencji kluczy z tego dnia to zapłaciłem 500 bez wnikania kto kierował.
@xgalx: Tak, ale widzę, że teraz sobie inaczej obliczają:

"Niewskazanie wbrew obowiązkowi, na żądanie uprawnionego organu, komu pojazd został powierzony do kierowania lub używania w oznaczonym czasie: w sprawach dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości – dwukrotność wysokości grzywny przewidzianej za dane wykroczenie, nie niższa niż 800 zł" – mówi aktualny od 1 stycznia 2022 r. taryfikator mandatów."