Wpis z mikrobloga

Jestem opiekunem stażu i pod koniec roku mam ocenić przydatność stażysty do pracy. Niby miły fajny chłopak po studiach ale trochę niezbyt ogarnia robotę i ponad 3 miesiące był na zwolnieniu lekarskim. Teraz moje pytanie czy pójść mu na rękę i powiedzieć, że warto byłoby go zatrudnić czy lepiej powiedzieć prawdę i pozbawiać chłopaka pracy? Trudna sytuacja a pierwszy raz dali mi kogoś do opieki #praca #pracbaza #studia #studbaza #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
  • Odpowiedz
@snorli12 jeśli go zatrudnią to będą mieli lipnego pracownika no i Twoja reputacja może na tym ucierpieć + chłopak nie wyciągnie żadnych wniosków i zamiast się rozwijać i ogarnąć to dalej będzie postępował jak do tej pory
  • Odpowiedz
@snorli12: Jeśli trochę niezbyt ogarnia to znaczy, że jego przydatność jest bardzo wątpliwa. Do tego te 3 miesiące zwolnienia. Ok, każdy ma prawo zachorować i nie przeszkadzałoby to tak bardzo gdybyś miał do czynienia z bardzo ogarniętą osobą, ale tak nie jest.

Nie dawać mu szansy. No chyba, że macie ogromny problem z brakiem kandydatów, ale tak źle chyba nie jest?
  • Odpowiedz
@snorli12: w jakim sensie się zemści?

@snorli12: w taki sposób, że skoro ktoś ci powierzył opiekę na stażystą to również testują ciebie. Jak młody nawala już teraz to będzie nawalał później. A za błędy młodego czy nieobecność to ty będziesz obarczony winą. I ci więcej nie powierzą opieki na stażystami i możliwe też, że możesz zapomnieć o awansie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myśl o
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: @Turionek: @jadezagranice: Ogólnie to spoko chłopak i nie chcę go moja opinia pozbawiać roboty po stażu stąd moje pytanie. Ciężko zdecydować co zrobić


@snorli12: Jeśli ma korzystne cechy np. interesuje się tematem, ma umiejętności miękkie, rozwija się czy pokazuje jakieś inne zdolności to zarekomenduj, bo młody się jeszcze wyrobi. No ale jeśli się nie zapowiada na to, to raczej nie ryzykuj sobą takiego
  • Odpowiedz
@snorli12: generalnie to zwolnienie to pewnie nie jego wina, ale jeżeli nie jesteś w stanie ocenić jego umiejętności po czasie stażu, a mimo wszystko myślisz że ma potencjał to jedyne co ci pozostaje to zaproponować zatrudnienie na okres próbny i zobaczyć po tych 3 miesiącach czy warto przedłużać umowę.
Z drugiej strony jeżeli uważasz że typ jest dobry to i tak poradzi sobie na rynku pracy nawet jeżeli nie dasz
  • Odpowiedz