Wpis z mikrobloga

@Shimanko: Wszystkiemu winny ten Zachód, jeszcze dodałbym do twojej listy podjudzanie przez Unię Ukraińców zachodnim poziomem życia, chęcią umożliwienia dostępu do unijnych rynków, medycyny, technologii i wspólnej obrony.
Ale nie tylko Zachód ponosi winę, Ukraińcy mogli przecież dołączyć do bogactwa sojuszu złożonego z rosji, KRLD, Białorusi, Armenii, Nadniestrza itp. - po prostu nie wiedzieli co dla nich lepsze więc trzeba ich pozabijać za pomocą broni dostarczanej przez islamskich terrorystów.
@Shimanko: Dla mnie niesamowicie wkurzające jest, że Amerykanie nie pozwalają himarsować celów w Rosji.
To jest jakiś absurd, że Orki atakują osiedla, szpitale i szkoły, bombardują bezkarnie cały kraj, a zachód nie pozwala Ukrainie odpowiedzieć symetrycznie. To samo z ostrzałem Charkowa z terytorium Rosji, Ukraińcy nie mogą podejść pod Białograd bo im zachód nie pozwala, a bez tego nie da się zabezpieczyć Charkowa przed terrorystycznym ostrzałem.

Z powodu jakiś urojeń zachodnich
@Shimanko: Daj spokój z tymi tłumaczeniami, Twój wpis przypomina mi przemowę putina z lutego gdzie uzasadniał atak na Ukrainę. Tam naprawdę umierają ludzie, dzieci giną pod gruzami lub są wywożone tysiącami do rosji, sieroty lub oderwane od rodziców, kto wie co się tam z nimi dzieje teraz, może są gwałcone, bite itp. Czytałem, że ok. 6% ludzi nie odczuwa współczucia, nie ma wewnętrznej konieczności stosowania zasad moralnych jak reszta społeczeństwa i
Nie mogli sobie go trzymać aż do rozpracowania tych kodów?


@Shimanko:

Samo przechowanie głowic/bomb A to duży koszt. I ulegają one w końcu przeterminowaniu więc Ukraina wydałaby dużo pieniędzy na śmieci trudne w utylizacji.
Przypomnij sobie film Lord of War z Nicolasem Cagem. Nikomu nie byłoby na rękę żeby broń A wpadła w niepowołane ręce, bo jakiś generał chciał wybudować córce daczę.
@Subtelny_Prostak: gdzie niby mój wpis przypomina przemowę Putina? Przecież ja sobie tylko rozkminiam, jako zwykły szary człowiek. Ukraina miała w plecaku miotacz ognia, do którego nie miała zapalnika i oddała go największemu łobuzowi w klasie, bo powiedział, że jej nie pobije (,)
@Jin: porozkminiam sobie i film obejrzę, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobrego wieczoru i życzę nam, żeby tej nocy jak najwiecej tych orków rozpieprzylo sobie te swoje Krzywe ryje ( ͡° ͜ʖ ͡°)