Wpis z mikrobloga

tag mojej bezocznej kici - #kotkawandzia

w skrócie: nie ma oczu, bo miała koci katar i znaleźli ja za późno (w komentarzu wkleję zdjęcie z fundacji, ale innego kotka - w takim stanie znajdowane są kotki na wolności, kiedy w porę nie otrzymają pomocy :( dlatego tak ważna jest kastracja/sterylizacja i trzymanie kotów tak jak być powinno, mimo tego co czasem próbują bełkotać ludzie nie mający pojęcia o czym mówią, no i mówienie o tym zgodnie z prawda i trzymając się faktów innych, niż ten ze kot to drapieżnik i nie wytrzyma nie mogąc zabić jakiegoś zagrożonego gatunku zwierzaka/ptaka.

Dziękujemy w imieniu Wandzi, którą znaleźli za późno, a której zrobiłam dzisiaj piękne zdjęcie, jak do dowodu
()

#koty #kot #pokazkota #zwierzaczki #zwierzeta
Pobierz czaszkopranie - tag mojej bezocznej kici - #kotkawandzia
 
w skrócie: nie ma oczu, ...
źródło: comment_1666018875n0OJOajlmObTTxXVKm5b4g.jpg
  • 29
@naughty_soul: Mój koteł miał podobe oko. To było dawno, jak jeszcze byłem w gimbazie także średnio pamiętam co się działo. W każdym razie, jak rozmawiałem z wetem mówił, że biorąc pod uwagę życiorys mojego kota to mogą być dwie przyczyny. Jedno i drugie wydarzenie miało miejsce w podobny czasie.
a) efekt upadku z drugiego piętra i obrzęk
b) kot jak był na wsi to zaczepił o jakąś siatkę albo inny kot
@czaszkopranie Mimo tylko 5 lat złapał zaćme w obydwu. Zdecydowaliśmy się na operacje, niestety się nie udała. Oczka zostały usunięte bo powodowały ból, już nic wtedy nie widział. Niedlugo minie rok odkąd jest ślepy. Radzi sobie doskonale, biega po schodach, wskakuje na kanapę itd . Na otwartej przestrzeni biega za swoim bratem i się niczym nie przejmuje. Mimo ślepoty nie przestał być alfa w stosunku do swojego starszego brata, tak samo jak
@Piho: zabierz go do weterynarza, zerknięcie na oczy kota kosztuje niewiele albo nawet wcale jak nic takiego się nie dzieje, ciężko stwierdzić po tym co mówisz ale nieleczony koci katar może się przeobrazić w ten koci HIV który nazywa się FELV bodajze, oczy są ważne, trzeba szybko
@ReinmarKrakau: tak samo praktycznie, czasem tylko zle wymierzy gdzies odległość :D albo myśli ze kanapa jest wcześniej niż naprawdę się zaczyna, lub ze jest dłuższa i ma chwilowe zdziwko, ale to tez serio rzadko, w ogóle inaczej sobie wyobrażałam życie z takim kotem, myślałam ze będzie trzeba jej jakoś pomagać, bałam się ze może się czuć gorsza, czy reszta kotów traktować ja inaczej (w naturze najprawdopodobniej zostałaby po prostu utłuczona :(
@czaszkopranie: Jak przywiozłam moja kicię ze spuchniętym oczkiem, to rodzina próbowała mi wmówić, że "nie potrzebuje żadnego leczenia, jeszcze jej oko usuną". Nie usunęli, bo w porę poszłam z nią do weterynarza () Ale i tak już na nie nie widzi, takie śmieszne czarne jest. Jak widzicie, że coś jest źle z kitku albo piesełem, to nie pytajcie różnych ludzi, tylko wio do weterynarza.