Wpis z mikrobloga

Kupiłem samochód już ponad 10 letni i mam w nim radio z bluetooth, ale działa on tylko przy rozmowie telefonicznej. Czy znacie jakieś programy które by imitowały rozmowę przez bluetooth, ew. wiecie coś na temat adapterów, wymiany modułu bluetooth.

Adaptery fm odpadają, gdyż kilka razy miałem z nimi styczność i jednak nie było to dobre rozwiązanie.

Wymiana radia na wersję z Androidem to też do mnie jakoś nie przemawia ze względów na estetykę, a ponad to zabawę z "pilotem" w kierownicy.

Płacę w plusach, i klikach w pajacyka.

#programowanie #motoryzacja #elektronika
  • 19
  • Odpowiedz
@Apollo231: Przerabiałem ten temat w paru autach i niestety nic takiego co by dobrze działało nie istnieje.
Najlepsza opcja to adapter BT->AUX i podpięcie pod AUX w aucie albo dorobienie go. (Zazwyczaj możliwe)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Apollo231: tak jak ktoś pisał adapter aux, ewentualnie emulator zmieniarki cd. Albo jak jest stare to jeszcze kasetka z kabelkiem, ale lepsza w stereo. Roidmi sam używam i sprawdza sie lepiej niż większość transmiterow, ale wywala bezpiecznik co jakiś czas.
  • Odpowiedz
@Apollo231: Na Twoje szczęście te stare concerty są rozpracowane lepiej niż E46 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wpinasz to i cieszysz się muzyką po BT.
Ew. takie jeżeli masz nowszą wersję radia, kwestia dobrania.

Aaaa, no i to "złącze na stare telefony", to na 99% Audi AMI/MMI. Do niego tylko wystarczy wpiąć to: MMI->BT zero grzebaniny, plug&play.
  • Odpowiedz
@Apollo231: Ja kupiłem Pionnera MVH 320BT za 200zł na OLX, wywaliłem standardowe radio i wszystko gra i buczy.
Wsaidasz do auta radio samo dogaduje sie z telefonem i muzyak sama sie wlacza ze spotify!
Do tego Yanosik sam sie odpala w tle i gasi po zgaszeniu kluczyka ( traci kontakt z radiem bt).
Jack, USB też dziala, 200zł a pokochałem jazdę w swoim aucie. Koniec z pierdzieleniem się z luźnymi
  • Odpowiedz
  • 0
@FenixxPl ooo dzięki, to by było w sumie lepsze rozwiązanie niż przypuszczałem, mam "kluczyki" do wyciągania radia, ale w domu, więc jak wrócę z pracy to sprawdzę czy mam wyjście aux. A co do VCDS, to podjadę do znajomego mechanika i mi podepnie.

  • Odpowiedz
@Apollo231: Z tyłu nie musisz mieć wyjścia AUX, tak jak widzisz w tych linkach ode mnie wyżej, te adaptery na BT mają swoje specjalne wtyczki które wpinasz jako przejściówki do kostek które idą do radia.
Kodowanie AUX w radiu jest tylko po to, że odbiornik BT wpina się w sygnał AUX IN do radia i trzeba jakoś radio nauczyć, że to stamtąd ma brać dźwięk.

Ew. mocno przemyślałbym tą opcję
  • Odpowiedz
@Apollo231: Jak masz AUX to sprawa jest prosta, z tym ze musisz mieć jeszcze gdzieś wtyczkę na zapalniczkę lub USB żeby podać prąd do adaptera. Używam coś takiego od ponad roku, nie widzę różnicy miedzy tel podłączonym po jacku bezpośrednio. Jak nie masz aux i skąd prądu wziąć to musisz pokombinować z tym swoim radiem ori albo coś przerobić żeby wyciągnąć aux z radia
BigSW - @Apollo231: Jak masz AUX to sprawa jest prosta, z tym ze musisz mieć jeszcze ...

źródło: comment_1666020692snIhfsv1Nwx5W7XMGcOa1S.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz