Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#motocykle

Mireczki, nie raz pomogliscie to i teraz pewnie nie zawiedziecie.

Powoli przymierzam się do zmiany kasku, będzie używany do turystyki po asfalcie, must have to:
- Blenda
- Pinlock
- Dobra wentylacja
- Integral

Co by było fajnie żeby miał, to: jakieś ficzersy dla interkomu, może miejsce na okulary - ale to już wybrzydzanie. Cena gra drugorzędną rolę.

Na obecną chwile znam tylko Shoei GT-AIR 2 który ma to co powyżej, ale pewnie też są inne kaski których po prostu nie znam :p
  • 13
@janek_kos: Mam szołeja. Po 20h jazd na prawku mogę powiedzieć że nie jest wart tej ceny. Jest dość głośny, mam ciągły problem z zamykaniem szyby (jakoś ciężko chodzi) zapięcie trochę niewygodne, znaczy duże albo w złym miejscu wgniata się w jabłko adama, po zdjęciu takiej gumy jest trochę wygodniej. Plusy wygodny (oprócz tego zapięcia) dobra widoczność i wentylacja. Jest dedykowany interkom nowej generacji z meschem i lepszymi głośnikami ale to wydatek
@janek_kos: Schuberth C5 Pro kupiłem w tym roku, jest zajebisty, masz wszystko do interkomu już pociągnięte, mega wygodny, szczękowy, no bajka.

Konkurentem był neotec II, jakby wyszedł III to bym się zastanowił
@janek_kos Arai, jeśli nie przeszkadza Ci zewnętrzna blenda. Różowy ma HJC F70 i też jest zadowolona, wyższe modele pewnie są jeszcze lepsze.
GT-AIR nie ma chyba zapięcia DD, polecam coś z nim - jest wygodne w regulacji (bo robisz to od razu zapinając) i najbezpieczniejsze
@Tuff: Przede wszystkim to, że wygląda do dupy :D

Pozatym, wydaje mi się że opór powietrza będzie znacznie większy. Taka zewnętrzna blenda to po prostu daszek który można nałożyć na szybkę przed oczy. No i teraz jak jedziesz dość szybko z odsłoniętą blendą, no to będzie ciągnęło głowę w tył.