Wpis z mikrobloga

Kończy mi się #oc samochodu.
Kupiłem auto niecały rok temu, polisa była ważna na dłguo, wg mobywatel do początku listopada.
Teraz chcę kupić nowe oc na swoje dane, wiec należy wypowiedzieć poprzednia umowę, zeby z automatu się nie przedłużyła.

Mogę to zrobić samemu? W skrócie: w dowodzie rejestracyjnym są moje dane, ale na kwitku z ubezpieczenia są dane poprzedniego właściciela (nic z tym nie robiłem).

Na stronie euroins (bo tam jest ubezpieczenie) można wypowiedzieć umowę online, ale należy podać dane - i nie wiem czy mają to być moje dane czy dane poprzedniego właściciela z papieru od ubezpieczalni.

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #euroins
  • 14
  • Odpowiedz
@hatemyself: w sumie widze na stronie euroins że jest też opcja wypowiedzenia umowy "po odnowieniu, podczas gdy kupiłem już oc gdzie indziej" wiec moze rzeczywiscie olac teraz
  • Odpowiedz
@Spofity: > Zakup pojazdu – w przypadku zakupu samochodu otrzymujesz równocześnie od jego poprzedniego właściciela polisę OC. Możesz umowę wypowiedzieć i skorzystać z OC u innego ubezpieczyciela, ale równie dobrze możesz korzystać z polisy do zakończenia umowy. Tutaj uwaga – polisa nie przedłuży się automatycznie. Musisz sam zadbać o zawarcie nowej umowy. Zatem jeśli kupiłeś pojazd, to koniecznie zwróć uwagę na termin obowiązywania ubezpieczenia OC.

Ze strony Allianz
  • Odpowiedz
@Spofity umowy nie musisz wypowiadać ponieważ ona się nie wznowi. Polisa po poprzednim właścicielu trwa tylko do jej końca. Wypowiadasz tylko polisy które Ty kupowałeś. Jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
  • Odpowiedz
Na stronie euroins (bo tam jest ubezpieczenie) można wypowiedzieć umowę online


@Spofity: wypowiedziałem umowę na ich stronie i.. właśnie wchodzi windykacja. Okazało się że oddali dług bo niby polisy nie wycofałem a maila wysłałem tydzień po czasie. Wg UFG na moim aucie aktualnie są dwie polisy...
  • Odpowiedz