Wpis z mikrobloga

Proszę państwa.

Temat poważny.

Jeśli czujesz się wyobcowany nie wstydź się prosić o pomoc. #depresja zabija po cichu. Myślisz, że jesteś sam I nikt Cię nie zrozumie? Skąd możesz to wiedzieć, jeśli tego nie sprawdziłeś?

Jeśli masz jakiś problem - podziel się z nim. Możesz to zrobić tutaj. W najgorszym razie nikt tego nie zauważy. Co tracisz? Nic. Może kwadrans z życia, które i tak chcesz sobie mniej lub bardziej odebrać. Odbierz sobie najpierw te piętnaście minut i daj szansę sobie i nam, a tą prostą decyzją możesz zmienić swoje życie, albo czyjeś. Gorzej nie będzie.

Spróbuj.

Czy w ostatnim tygodniu miałeś myśli samobójcze?

  • Nie 36.3% (78)
  • Tak 38.1% (82)
  • Myślałem o śmierci, ale nie o samobójstwie 25.6% (55)

Oddanych głosów: 215

  • 7
Myślisz, że jesteś sam I nikt Cię nie zrozumie? Skąd możesz to wiedzieć, jeśli tego nie sprawdziłeś?


nie wiem czy to odpowiednia rzecz do pisania. Atakujące to nieco jest + ludzie do poglądu 'nikt mnie nie rozumie' doszli z jakiegoś powodu, nie wiem czy powinno się z góry zakładać, ze tego nie sprawdzali..

mogli sprawdzać to w nie do końca właściwy sposób, ale pewnie jakoś ludzie dali im to odczuć.
@Adam_Konarski_z_Katowic:
@Adam_Konarski_z_Katowic:

Gorzej nie będzie.


Ależ oczywiście, że będzie. Osoby które mają myśli samobójcze, takie legitne, a nie na zasadzie krzyku o pomoc, na skutek nieudolnej pomocy czują, że zapadają się jeszcze bardziej. Poczytaj sobie wpisy z miejsc skupiających potencjalnych samobójców czy osób po próbach, spora część z nich wręcz już nie chce pomocy, ona po prostu szuka sposobu żeby odebrać sobie życie.

O ile doceniam wydźwięk wpisu, bo piszesz go z