Wpis z mikrobloga

#korpo #korposwiat #it #pytanie
Krotka pilka: Nowa robota w nowym, w #!$%@? duzym korpo. Laptop ma 8GB ramu co jest malo bo majac otwartych ledwie pare okien tego co normalnie mialbym 2x tyle, to zajete juz mam 6-7GB. Nie ma mozliwosci dolozenia przez IT.

Pytanie: czy jak sam sobie dolozyl kosci pamieci to czy IT sie dowie i czy moze byc cos #!$%@? w stylu "ingerowanie w sprzet firmy", ryzyko, niebezpieczenostwo i inne tego typu pierdy czy wstawiac ram i sie nie bac?
  • 16
@Ryczyszpon: ciezko powiedziec bo ledwo 2 tygodnie minelo. Zrobilem zgloszenie o dolozenie ramu i zostalo odrzucone. Team maly i przyjmuja to co dostaja bez narzekania. Da sie pracowac ale komfort bylby wiekszy majac troche wiecej ramu.

Co ciekawe jak wejde w menadzera zadan to sumujac uzycie ramu poszczegolnych aplikacji, wychodzi mniej niz totalne zuzycie.

@eugeniusz_geniusz: nie. Stawiam, ze po otworzeniu moze byc plomba na ramie ale jak bede juz go
@callmemiro czy ja wiem, miałem taki problem w firmie it (nazwa zaczynała się na pol a kończyła na code) gdzie miałem w #!$%@? wolny dysk a akurat pracowałem z duzymi bazami danych, zgłaszałem problem to administratorzy mieli #!$%@? jajca, ja tym bardziej, przychodziłem do biura z książką, jak ktoś się pytał co robię to przecież czekam na jakąś operacje na bazie i pasek postępu mam na środku ekranu, ostatecznie żadnego upgrade nie
@callmemiro: jeżeli to pożądne korpo to mają nadzór nad sprzętem i wykryją zmianę konfiguracji i może być przypał. Poza tym często sprzęt ma plomby. Zgłaszaj, dorzucaj screen z managera. Pisz do swojego nadżerka, może z czasem się zgodzą.
@callmemiro: jesteś na b2b czy umowie? Na umowie to nielegalne ingerować w firmowy sprzęt, na b2b nie jest to regulowane ale pewnie tez będą krzywo patrzec. Spamuj przełożonego ze uja możesz zrobić, generalnie nie tyka się firmowych rzeczy z wielu powodów (ubezpieczenie, policy)
udowodnią bo będzie w logach kiedy ram został dodany, a i system pewnie jakieś testy wymusi ( ͡° ʖ̯ ͡°)


jeżeli to pożądne korpo to mają nadzór nad sprzętem i wykryją zmianę konfiguracji i może być przypał.


@qbaszy:
@TheGreenBastard:

No to bida :(. Korpo wielkie i stare jak swiat wiec po tym co napisaliscie nie tykam bebechow kompa :/
Bede wysylal zgloszenie do IT co tydzien
https://memorabbit.pl/blog/zmienic-pendrivea-kosc-pamieci-ram-kilku-krokach/


@TheGreenBastard: swietny sposob na obnizenie wydajnosci systemu. xd
usb 3.2 gen 2x2 to ok ~2.5GBps w teorii, odpowiednik DDR 333MHz (tak, ta pierwsza generacja bez cyferki - 2001 rok). RAM musi byc szybki. juz predzej poszedl bym w prosbe powiekszenia page file, skoro 'nie da sie' (czasem faktycznie sie nie da) dolozyc ramu. osiagi na nvme pewnie beda podobne, za to nie bedzie sie z laptopa wystawial #!$%@?.