Wpis z mikrobloga

a zaproponuj tłumaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rad-X: Tu nie ma co proponowac. Klikniesz w filmik od OPa to Ci wyskoczy The rock. Skala.

Chodzi o to ze jak przeczytalem wpis opa to sie zastanawialem czy nie zobaczyc. Twierdza. No to ok "Stronghold" i tak bede szukal. A tu sie okazuje ze nie do konca :P
dalej nie rozumiem Co Cię boli ;)

Skała byłoby dobrem tłumaczeniem? Bitch, proszę


@Rad-X: Ja natomiast nie rozumiem czego nie rozumiesz :P

Wirujacy sex jest dobrym tlumaczeniem?

Rozroznij tlumaczenie od interpretacji.

Ale nawet interpretacja jako skala tu wychodzi lepiej. Twierdza to budynek ktory sie broni. Jest zewszad atakowany a sie utrzymuje (albo nie).

Tutaj mamy wyspe (ok na ktorej jest budynek) i ona ma sie utrzymac. Jest jak skala ktora ma
To wydawca polski, wybiera tytuł. Lepsza Twierdza niż skała w dosłownym tłumaczeniu.


@wfyokyga: Tylo ze jak wydawca wybiera tytul to:
1-wez to potem znajdz po polskim tytule (w zaleznosci co wydawca se ubzdura)
2-masz takie kwiatki jak "wirujacy seks" zamiast "brudny taniec". Brudny taniec to niby doslowne tlumaczenie ale to teraz ile bylo seksu a ile tanca w tym ilmie? Ano wlasnie. Wiec nie do kona podoba mi sie pomysl ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: No czasami te tytuły, to wybierali chyba po użyciu środków odurzających. Jest tego pełno i też nie rozumiem, czym się kierowali przy wyborcze xD
No czasami te tytuły, to wybierali chyba po użyciu środków odurzających. Jest tego pełno i też nie rozumiem, czym się kierowali przy wyborcze xD


@wfyokyga: Ja mam najwiekszy ubaw ze "szklana pulapka" Potrafie into angielski i niemiecki.

Tytul oryginalny: "Die hard" (na polskie "gin ciezko")
W niemcowni lecialo pod tytulem "Die hard" (na polskie trudny)
W pl lecialo pod tytulem "szklana pulapka"

I pa tera:
Tytul kazdej kolejnej czesci zarowno po
gadamy o konkretnym tytule "twierdza"


@Rad-X: No to napisalem:

Ale nawet interpretacja jako skala tu wychodzi lepiej. Twierdza to budynek ktory sie broni. Jest zewszad atakowany a sie utrzymuje (albo nie).


Tutaj mamy wyspe (ok na ktorej jest budynek) i ona ma sie utrzymac. Jest jak skala ktora ma wytrzymac fale