Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć. Rozglądam się obecnie za rowerem. Głównie do bikepackingu, ale też do zwykłej jazdy po mieście. Celuję w kwotę do 5k. Czy według was Marin Four Corners się nada? Czy macie może jakieś inne propozycje? (najważniejsze dla mnie to możliwość zamontowania bagażnika i sakiew)

#rower #pytaniedoeksperta
  • 5
@Potargany: przymierz się najpierw, mariny mają charakterystyczną geometrię.
Drugie, marina kupujesz golasa, do tego bagażnik(i), światło, błotniki, a dopiero potem sakwy.

Gdzie chcesz dojechać? Może praktyczniej będzie kupić rower trekingowy, może nawet ze światłem z dynama, a resztę przeznaczyć na sakwy, namioty i co tam chcesz.
@Potargany: jakikolwiek dostępny, w dobrej cenie, pasujący do dupy i mający co trzeba.

Teren po jakim pojedziesz, to pewnie szosy, drogi p.poż. w lasach i szosy. A takie trasy zrobisz nawet szosówką. Więc trekingowy na fajnych oponach przejedzie na lajcie.
Chyba, że planujesz turystyczne szlaki rowerowe, wtedy od razu krosowy motocykl, albo quad, bo rowerem to szkoda nerwów.
Bardziej chodzi mi o akcesoria w cenie roweru, bo raz, że dopasowane, dwa,
A takie trasy zrobisz nawet szosówką


@Potargany: @wykopyrek: zrobić setkę tak, ale do bikepackingu to już niekoniecznie. Co innego prowadzić lekką szosę, a co innego obładowany rower. A żeby tego uniknąć, to chcesz oponę z dobrym bieżnikiem.

Tu trzeba uważać, bo jednak nie do każdej szosy wsadzisz szeroką oponę. Wydaje mi się że najlepiej minimum te 40c z jakimś głębszym bieżnikiem.

Inna sprawa że szosy nie mają mocowań na widelcu,
Co innego prowadzić lekką szosę, a co innego obładowany rower.


@Paczek_w_masle: zdecydowanie. I nie tylko opony, ale i geometria.
Teraz mocowania możesz dosztukować w każdym miejscu, są rozmaite systemy. Ciężkiej sakwy nie zawiesisz, ale bidon jak najbardziej.
Oczywiście do wycieczek lepszy rower wycieczkowy, który dodatkowo sprawdzi się jako uniwersalny "wyskoczyć do biedronki po dwa ośmiopaki i czipsy".
Taka skoda octavia kombi ze świata rowerów.