Wpis z mikrobloga

Siemano,mircy z #praca i #automatyka potrzebuje od was rady. Obrałem sobie cel żeby za dwa lata zmienić pracę, celuję w branże automatyki przemysłowej, w obecnej branży mam możliwość operować obiektami automatyki więc mniej więcej w podstawowym zakresie wiem jak to wygląda z zewnątrz, tj. praca czujników, siłowników itp.
Automatyki u ze się z kursu https://kursyautomatyki.pl/kurs/podstawyautomatyki/ Elektryki ucze się z Forbot.pl, a za jakiś czas planuję dołaczyć do tego nauke programowania PLC i to też z internetu. Czy według was po takiej zdalnej nauce, bez studiów kierunkowych będzie szansa żeby się gdzieś zaczepić na początek i zacząć zdobywać pierwsze doświadczenie? Z góry dzięki za odpowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 10
Elektryki ucze się z Forbot.pl


@spokojny_chlopak: Raczej elektroniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w obecnej branży mam możliwość operować obiektami automatyki


@spokojny_chlopak: A coś więcej? Gdzie i co robisz na jakim stanowisku?

Czy według was po takiej zdalnej nauce, bez studiów kierunkowych będzie szansa żeby się gdzieś zaczepić na początek i zacząć zdobywać pierwsze doświadczenie?


@spokojny_chlopak: Ale studia jakieś masz? Jaki kierunek?

Plan jest niezły, ale
@Wegrzynski Pracuje jako operator zespołu maszyn w fabryce smrodu ( ͡º ͜ʖ͡º) nie chce dokładnie pisać jaka branża bo mało tego w PL. Studiów nie mam zadnych, tak w ogóle to chciałbym po prostu się w czymś w życiu specjalizować, padło na automatyke, bo mam z tym styczność i mi się spodobało, a nie posiadam jakiejś życiowej pasji która da mi zarobek ( ͡º ͜ʖ
@spokojny_chlopak: jeśli faktycznie zdecydowałeś się uderzać do tej branży (co również odradzam jeśli chcesz mieć życie prywatne) i celujesz np. w jakieś uruchomienia w automotive to po prostu roześlij CV do kilku firm i bez problemu złapiesz pracę bez żadnego doświadczenia i dodatkowych kursów
@spokojny_chlopak: Z doświadczenia życiowo-zawodowego mogę powiedzieć że widziałem takie przypadki, ale one wynikały z tego że ktoś wyżej zauważył że ktoś niżej jest kumaty i się angażuje w sprawy techniczne, i z czasem coraz więcej takich rzeczy robił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki naturalny rozwój, tylko kwestia tego że trzeba trafić na przełożonych co na taki rozwój pozwalają.

A pomysł żeby wyrwać się z bycia operatorem wydaje
@spokojny_chlopak: @Kroos123: @Wegrzynski: Witam, podepnę się do pytania bo również stoję na rozdrożu :)
Tyle, że jestem po mibm o specjalności cnc.
Obecnie pracuję przy obsłudze kamer wizyjnych na produkcji, coś jak ur. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o automatyce a dokładniej zwiększyć swoje kwalifikacje /przebranżowić się. Wiadomo lepiej iść w IT ale tam przesyt jest taki, że "ja p..".
Czy możecie doradzić od czego zacząć od podstaw żeby
@Dobrowoj: Sugeruję zacząć od darmowych kursów na https://kursyautomatyki.pl/ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mając to myślę że zwiększasz szanse na to że będziesz miał o czym rozmawiać w miejscu pracy żeby Ci dawali coś konkretniejszego związanego z automatyką - bo to jest jedyna znana mi droga do wejścia w automatykę, czyli praktyka w robocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Ty po studiach czy czy
@Dobrowoj: To najlepiej jakbyś w obecnej robocie coś ogarnął, żeby Ci zmienili stanowisko. I jakby Ci zasponsorowali https://kursyautomatyki.pl/kurs/podstawyautomatyki/ jak to jakieś korpo.

Jak znasz się na maszynach CNC, a zwłaszcza ich programowaniu, to z tego co wiem to zajebiste połączenie jak ktoś ogarnia sterowanie CNC razem z automatyką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problem z automatyką (jak i w sumie z większością innych dziedzin techniki) jest taki, że