Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witajcie Mirki
Brał ktoś z was motocykl w #leasing? Chodzi mi po głowie #benelli trk 502
Mam już dość używanych motocykli i ciągłego grzebiania przy nich. Nowy sprzęt będzie jednak pewniejszy a chcę zacząć podróżowac motocyklem.
Zastanawiam się nad tą forma finansowania, ale jak to wygląda w praktyce? Leasing na #jdg
Jak wygląda kwestia ubezpieczenia i kosztów tego ubezpieczenia? Mogę takie ubezpieczenie sam zakupić czy to leasing decyduje które muszę wybrać?
Jak wygląda kwestia wyjazdów za granicę?
Przy tych stopach leasing jeszcze się opłaca czy lepiej kupić za gotówkę?

#motocykle #motomirko #leasing
  • 33
  • Odpowiedz
@kalin20: nie możesz po prostu kupić pewnej używki z pewnego źródła ?
Przecież branie w leasing chińczyka to najgłupsza rzecz jaką można zrobić.
Tak, benelli to włoska marka z tradycjami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przyjaciel był podjarany tym motocyklem, dawał mu na początku wieczność w rodzinie. Po sezonie wystawił go na sprzedaż i kupił Yamahe. Na grupie trk da się zauważyć, że rotacja jest duża, mnóstwo pierdół, które wkurzają w użytkowaniu.


@Crea: Czytałem o takich historiach. Fajnie wygląda w salonie, cieszy pierwszy miesiąc, później przychodzi rozczarowanie. Główne narzekania, jakie czytałem, to moc w stosunku do masy i osiągów. Tam jest 47KM przy masie w okolicach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34 @Crea : no właśnie im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Jedni chwalą inni nie.
Generalnie moje ostatnie 3 motocykle to cbr 900 vfr 800 i obecnie hornet 600 i mam wraznienie ze nie potrzebuje takiej mocy no nie kręci mnie już 200km/h a chciałbym nowy motocykl w którym poprostu wsiądę i pojadę jak będę miał ochotę do rumuni
@makaron25: niestety w moim przypadku kupno motocykla nie jest
  • Odpowiedz
@kalin20 też mam 2m i kupuję Cb500x (pierwsze moto), może na trasę trk będzie trochę wygodniejszy bo cięższy, ale to byłoby na tyle plusów, sam brałem pod uwagę te 2 modele i trk nie ma startu, zobacz ile kosztują używane trk a ile honda, teraz 2 letnie Cb500x sprzedają w cenienia nowego, bo pół roku trzeba czekać.
  • Odpowiedz
@kalin20 ale nikt ci 200 nie każe latać. Ważny jest też moment obrotowy. Co ci z takiego TRK, jak się będziesz #!$%@?ł, że co chwile musisz mieszać biegami, bo moto dostaje tęgiej zadyszki.

Spoko jest NC 750, nie jest może mocna, ale ma całkiem spoko moment obrotowy i jest jak to Honda, nie Chińczyk z Włoskim logo.

Dla wysokich jest jeszcze Versys.

Jak już koniecznie chcesz TRK, to szukaj od pierwszego właściciela,
  • Odpowiedz
@kalin20 szukaniu części i kogoś, kto ci się podejmie naprawy, bo też takie głosy do mnie docierają, że mechanicy nie chcą za bardzo takich sprzętów serwisować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kalin20: . Zależy komu darowizna;)
Jak rodzinie to US może podważyć czynność i uznać ją jako pozorną, jeśli po 6 miesiącach od razu ktoś go wtedy sprzeda. Chociaż w przypadku motocykla to mogłoby nawet przejść.
  • Odpowiedz
@Zielony34 akurat benelli mam od dwóch lat. Nalatane 13kkm. I słowa złego nie powiem.
Trzeba tylko wiedzieć co się kupuje, tzn. ile to ma mocy bo uwagi to są raczej do tej kwestii tylko. A co do producenta. Właściciel benelli to koncern który ma w swoim portfolio Volvo;)
  • Odpowiedz
@shooter85: Nie twierdzę, że dosłownie każda sztuka, która z taśmy zjedzie będzie miała problemy. Mimo wszystko coś na rzeczy jest i nie chodzi tylko o moc. Najgorzej, jak masz środek sezonu, coś się sypnie, a importer ściąga to dwa miesiące z Chin, bo nie ma na stanie i moto stoi w serwisie. Nawet tutaj była jakiś czas temu sytuacja, że komuś licznik w Benelli padł i trzeba było interweniować w UOKiK,
  • Odpowiedz