Wpis z mikrobloga

Co do Elona i tego newsa, którego ktoś podrzucił, że ten "wycofuje wsparcie dla starlinka nad ukrainą"

Otóż, trochę poczytałem na twitterze i z tego co wyczytałem, biega o to, że nie może dalej fundować za darmo tych starlinków+
Prosi pentagon, by to on finansował starlinki.

Plus stwierdził, że zrobił to za tekstem ambasadora Ukrainy, który kazał mu "wy****dalać" - Wg. słów elona "zrobił tylko to, o co go poproszono" (w kontekście tych słów ambasadora) - I w sumie nie wiem - albo on sobie trolluje kosztem innych ludzi, albo wiadomo z jakiego powodu, zrozumiał to dosłownie.

patrząc się na tę sytuację, tak sobie myślę, że wykopki jadą po elonie, jakby to tylko on wyskakiwał z debilnymi take'ami i tylko on miał absolutny brak wiedzy o sytuacji w regionie... Tymczasem przecież wczoraj ktoś podrzucił nagranie z przemówienia jakiejś pani polityk w USA, gdzie banda ludzi zaczęła dosłownie chyba kompletnie powtarzać propagandę kremla...
Dodajmy jeszcze Kremlintarian z Partii Libertarińskiej z New Hampshire, których zjechały praktycznie wszystkie partie libertariańskie, w tym nawet rosyjska.

A nawet osoby, które popierają walkę ukrainy z rosją aż do zwycięstwa ukrainy... Tak jak ostatnio wspominałem - patrzą się na rosję przez pryzmat demokracji - że jak pozbędą się tam jednego złego polityka (putina), to na jego miejsce wejdzie "lepszy", który "sprawi, że zapanuje tam demokracja"

Tyle że moim zdaniem, nawet jakby putina się pozbyć - to jak mówiłem - niewiele to raczej zmieni - zrobią wtedy dokładnie to, co robią z generałami - Zastąpią go kimś innym, o ile nawet nie gorszym, niż on. Wystarczy się spojrzeć na historię rosji - czy obalenie, np. cara, sprawiło, że pojawiła się tam "lepsza" władza i "demokracja", czy to było przejście z deszczu pod rynnę?

Problem z rosją jest taki, że ma, jak to opisał jakieś parę tygodni temu kelthuz (oryginalnie w filmiku mówił o chinach, ale do rosji też pasuje):

"oni mają taką wręcz "barbarzyńską" mentalność tego, że "trzeba walczyć o wyjście z twarzą, o "niestracenie twarzy""

Jeżeli uznają, że putin nie daje sobie rady na ukrainie, że "jest słaby", to zapewne zamiast się wycofać, skończyć tę wojnę etc. To się go pozbędą, a na jego miejsce dadzą kolejnego "prezydenta", który to będzie kontynuować...



#ukraina #rosja #putin #wojna
  • 35
@bart16: rozumiem jeszcze zgłoszenie się po pomoc finansowa do rządu. Ale jego 10m miesiecznie to kwota z dupy. Za te paredziesiąt tysięcy starlików wychodzi paroktrotna przebita w stosunku do abonamentu komercyjnego.
rozumiem jeszcze zgłoszenie się po pomoc finansowa do rządu. Ale jego 10m miesiecznie to kwota z dupy. Za te paredziesiąt tysięcy starlików wychodzi paroktrotna przebita w stosunku do abonamentu komercyjnego.


@Humbakos: Ochrona przed zagłuszaniem, i zagwarantowanie wysokiej dostępności z reguły są "trochę" kosztowniejsze niż podstawowy abonament konsumencki, który "działa przez 99% czasu".
@GaiusBaltar: racja. Przecież on pewnie musi utrzymywać stado inżynierów żeby w warunkach wojny obsługiwać system. Nie mówiąc już że personalnie stał się wrogiem Rosji. Nie można mu się dziwić że się #!$%@? powoli
Plus stwierdził, że zrobił to za tekstem ambasadora Ukrainy, który kazał mu "wy****dalać" - Wg. słów elona "zrobił tylko to, o co go poproszono" (w kontekście tych słów ambasadora) - I w sumie nie wiem - albo on sobie trolluje kosztem innych ludzi, albo wiadomo z jakiego powodu, zrozumiał to dosłownie.


@bart16: mój komentarz w tej sprawie, zminusowany, jak na wykop przystało:
Nieszkodnik - > Plus stwierdził, że zrobił to za tekstem ambasadora Ukrainy, który ka...

źródło: comment_1665735113pawD48AdfmCK7e0AyV1kJo.jpg

Pobierz
@Humbakos: Na zasadzie "best effort" a nie na zasadzie "musi działać", tak jak to się robi w warunkach wojennych.

Poczytaj sobie umowę i warunki świadczenia serwisu u dowolnego (np. swojego) dostawcy internetu. Dla klientów domowych masz łącze działające na zasadzie postaramy się, abyś miał 99% czasu dostępności, ale jeśli nie to w sumie też ok. Dzięki takim warunkom możesz mieć łącze o wysokich parametrach za grosze.

W wypadku łącz dedykowanych dla
@GaiusBaltar: no to przedstaw dlaczego są to wartości ponad 20 krotnie wieksze. Jaka magia musi się tam dziać. Satelity już są na orbicie. Infrastruktura również. Jaki onkretny czynnik tak winduje cene? Co Strarlink musi zrobić dla tych konkretnych odbiorców, że tyle ma pochłaniać pinięzy MIESIĘCZNE.

Narazie elon w swoim bucowatym stylu na twitterku pokazuje wyliczenia, w których zawiera również koszt satelit i ich wystrzelenia. Przecież on nie wystrzelił ich specjalnie dla
gdzie to zagłuszanie miałoby następować? gdzieś na odcinku pomiędzy satelitą a klientem?

jak by to miało wyglądać? dron z nadajnikiem?


@wykopyrek: Radiowo? Pewnie mocniejszy nadajnik w odległości kilkunastu kilometrów. W warstwie TCP - np. SYN flood np. z Petersburga czy Berlina na adres terminala klienckiego, tak, że terminal nie jest w stanie przyjąć nowych połączeń i zwyczajnie się zawiesza, albo działa z prędkością niepozwalającą na używanie. Np. jakiś dowolny DOS na
Radiowo? Pewnie mocniejszy nadajnik w odległości kilkunastu kilometrów.


Ale sygnał idzie w innym kierunku. To jak? Przecież radio nie zakręci z kilkunastu kilometrów w kierunku ziemi.

W warstwie TCP - np. SYN flood np. z Petersburga czy Berlina na adres terminala klienckiego,


Czyli jaki adres? Skąd będą go znali?

Np. jakiś dowolny DOS na adres serwera systemu pola walki,


Sterowanie polem walki w internecie? A rozkazy przez dokument na google-drive?

Jakiś atak
popełnił babola XD nie dziwię się, że minusy dostałeś.


@mblacks: a jak to nazwiesz? Zbrodnią? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdradą? Przecież on się nigdy nie zobowiązywał do wspierania Ukrainy. Wczesniej pomógł, bo chciał. Dla niego brak konfliktu atomowego, za jego życia, jest najwyższą wartością. I co mu w związku z tym zrobisz, że ma inne poglądy na ten konflikt?
Ale sygnał idzie w innym kierunku. To jak? Przecież radio nie zakręci z kilkunastu kilometrów w kierunku ziemi.


@wykopyrek: Jeśli masz wystarczająco mocny nadajnik, to możesz, żadna transmisja radiowa nie jest perfekcyjnie kierunkowa, do czegoś takiego potrzeba by laserów. Ewentualnie powiedz, że "radio nie zakręci" ruskim i SpaceX, bo niepotrzebnie tutaj się bawią z zakłócaniem i przeciwdziałaniem zakłócaniu. https://www.pcmag.com/news/pentagon-impressed-by-starlinks-fast-signal-jamming-workaround-in-ukraine

Czyli jaki adres? Skąd będą go znali?


Z dowolnych środków rozpoznania. Starlink
Jeśli masz wystarczająco mocny nadajnik, to możesz, żadna transmisja radiowa nie jest perfekcyjnie kierunkowa,


Tu nie chodzi o nie-perfekcyjnie kierunkową, tylko kierunek ziemia-kosmos vs ziemia-ziemia

do czegoś takiego potrzeba by laserów. Ewentualnie powiedz, że "radio nie zakręci" ruskim i SpaceX, bo niepotrzebnie tutaj się bawią z zakłócaniem i przeciwdziałaniem zakłócaniu. https://www.pcmag.com/news/pentagon-impressed-by-starlinks-fast-signal-jamming-workaround-in-ukraine


Zgaduję, że przełączają sygnał z jednego satelity na inny, z innej części nieba.

Czyli jaki adres? Skąd będą go znali?

Z
@Nieszkodnik: on może mieć swój pogląd na wojnę ale skoro go globalnie komunikuje to ludzie mają prawo go krytykować a Ukraińcy mają prawo się wkurzyć że chce dysponować ich państwem dla swojego spokoju.
@Nieszkodnik: a ja mam nadzieję, że w końcu konsekwencje dosięgną kiedyś muska i znajdzie sie większą ryba która zechce rozporządzać jego dobrami tak jak on chciał cudzymi a Ukraińcy dadzą sobie radę