Wpis z mikrobloga

@uysy: które dawno temu #!$%@?łem bo nie chciały się uszczelnić. Potrzebuję zmienić kolor, aktualnie mam 60mm i są lekko za długie, i zastanawiam się czy 44mm nie będzie w drugą stronę.
@uysy: mam odmienne zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawdza mi się bardzo dobrze. Dętki średnio 5-6 razy w sezonie przebite. Tubeless tylko raz - rozcięta opona na ponad 1cm ale to i by dętka nie wytrzymałą.
tubeless to pomyłka w szosie / gravelu :)


@uysy: Dlaczego? Z tego co tu czytałem @PrzekliniakCQ chwali, jeździ na b. niskim ciśnieniu na grubej oponce. Mnie trochę kusi ale z drugiej strony mam czasami fazy na bardziej szosowe trasy i wtedy zmieniam sobie opony i robię to częściej niż raz w roku, więc nie mam sensu zalewać. Chyba że bym kupił drugi zestaw kół... ale to wtedy przydałoby mi się więcej
Mirki, wentyl tubeless 44mm do #szosa na obręczy 38mm styknie czy nie bardzo?


@Hipodups: zdecydowanie za krótki. W rondlu obręcz 30 mm, wentyl 44 i żeby to jakoś współpracowało, musiałem bardzo mocno skręcić śrubę mocującą wentyl do obręczy, a i tak ledwo daje się zawór pompki zamontować. Bierz 55-60 mm dla świętego spokoju.
@Hipodups: na szytce jest standardowo 40mm? czy 44? ktoś to mierzył? zbyt leniwy jestem aby to sprawdzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie szytka standard presta + stożek 38mm - wystawało bardzo mało, jedna pompka mi tylko łapała. Musiałem założyć przedłużki 20mm i jest teraz git. acz jest taki kikut, irytuje, nie wiem czy to można obciąć (na chwilę obecną nie irytuje na tyle abym sprawdzał).
@uysy: a jakich używasz konkretnie?
Ja też zastanawiałem się czy nie kupić sobie TPU, ale jak czytałem to opinie są różne - jak ze wszystkim :)
Generalnie bardzo do mnie przemawia rozmiar tych dętek.
Podziel się swoimi doświadczeniami.
@pstrokatasroka: W szosie zrobiłem okolo 10k km na Tubolito (gdzie ostatnie 1k km na 30C /tubolito mialem do 28C ale przeżylo/), teraz wsadziłem je do szosy różowej która mniej omija dziury. Do swojej szosy wsadzilem chinskie RideNow na 4.5 BAR i gitek. W gravelu też wsadziłem RideNow na 2.5BAR i srogi #!$%@? na brukach nic im nie zrobił.
@Ogau: ani to, ani tamto. pod domem mam 150-200m bardzo słabej jakośći drogi wysypanej ostrymi kamieniami. Musialbym chyba każdorazowo nosić rower, albo wsadzić pancerne opony.