Wpis z mikrobloga

@else_if: żadnej, bo to strata kasy. Lepiej zainwestuj w dobry alarm (Satel Perfecta, Satel Integra), dobrze żyj z sąsiadami, a jak już dostaniesz powiadomienie o włamaniu to po prostu dzwoń na policję.
@inko-gnito: Tak xD W Krakowie grupa wbija ci na kwadrat w przeciągu 2-3min. Nie wiem jak ty ale ja wiem ze zdarzają się fałszywe alarmy. Dzwoniąc od razu na policję robisz głupotę bo nie wiesz co dzieje się na miejscu. Dodatkowo bajeczki o dobrym życiu z sąsiadami kończą się tam gdzie zaczyna się brama do twojego domu. W krakowie jest jak jest i dobra ochrona to podstawa.
@smarterMe: główny argument- firma ochroniarska i jej patrol interwencyjny nic nie zdziała w przypadku włamania. Zjawią się po fakcie i co najwyżej poczekają na Twój przyjazd (oczywiście takie czekanie na właściciela nieruchomości jest dodatkowo płatne).

Wiesz jak wygląda działanie takiej firmy ochroniarskiej, wiesz jak wygląda umowa z nimi, jakie są w niej kruczki prawne, jakie sztuczki stosują, jakie mają opłaty stałe i dodatkowe? Coraz więcej ludzi rezygnuje ze współpracy z nimi
@smarterMe: a ja wiem bo nie raz organizowałem i uzgadnialem przetargi na takie usługi. I sprawdzałem wywiązywanie się z umowy xD

@else_if: oprócz dobrego alarmu i dobrych stosunków z sąsiadami dodam jeszcze DOBRE ubezpieczenie. To w zupełności wystarczy.
@inko-gnito: To nie jest odosobnione zdanie. Część moich sąsiadów tez nie ma firmy ochroniarskiej i szczerze mówiąc coraz bardziej się zastanawiam czy to ma sens.
System alarmowy z powiadomieniem + monitoring + sąsiad + ubezpieczenie powinno wystarczyć.

Zwłaszcza że ceny za abonament to teraz ok. 60 zł za pakiet podstawowy!

Dzięki za opinie!

@smarterMe: jaką firmę polecasz? Dom będzie pod Zabierzowem
@else_if: monitoring, to już przesada według mnie. Żeby nagranie było dobrej jakości, to sprzęt musi być drogi. A jak złodziej założy kaptur albo kominiarkę, to nawet najlepsze nagranie niewiele pomoże. Poza tym już sam system alarmowy robi za monitoring, bo w aplikacji widzisz wszystkie czujki i wiesz która akurat wykrywa ruch. Jeśli ktoś wejdzie do domu (nawet przy nieuzbrojonym alarmie), to będziesz wiedział w którym pomieszczeniu jest ta osoba.
Rozmawiałem kiedyś
@inko-gnito: Tu się nie zgodzę z Tobą. Jakby każdy myślał w ten sposób to ciężko byłoby dotrzeć do potencjalnego złodzieja jeśli nie udałoby się go złapać za rękę.
Chodzi mi o to, że może i monitoring nie zidentyfikuje twarzy złodzieja, ale może pomóc w ustaleniu czymś się poruszał.
I tak niekoniecznie Tobie, ale np. sąsiad, którego właśnie ktoś okradł może Cię poprosić o to, żebyś mu udostępnił nagranie sprzed domu i