Wpis z mikrobloga

@Pabick: jakie zniszczyć, po prostu za gówniaka nie dawali instrukcji do chińskich kartridży xD

To jest powszechna wiedza jak ktoś się interesuje retro gierkami. I też była powszechna dla ludzi, którzy w tamtych czasach mieli oryginały.
@Kryspin013: O wyborze świata wiedziałem, ale o zaczynaniu od miejsca w którym zginąłem dowiedziałem się właśnie z tego obrazka. Ale może to i lepiej ze dopiero teraz. Ile to było dodatkowych godzin zabawy w przechodzeniu Mario w kółko od nowa.
@Hatespinner: no nie było. Napisałem to wyżej, że się pomyliłem, bo prawdopodobnie widziałem w urywku jakiegoś poradnika a w instrukcji.

Zresztą napisałeś do mnie dosłownie pod moim przyznaniem się do błędu xD
https://www.wykop.pl/wpis/68262737/#comment-242577991

No i z ciekawostek; zadziałał też u mnie trochę efekt potwierdzenia bo ja tą sztuczkę znałem od znajomego, który w tamtych czasach miał oryginalnego NES-a PAL z Niemiec i oryginalne SMB1 na kartridżu.
to jeszcze się zaraz dowiecie, że można było sobie wybierać świat od którego chce się zacząć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kryspin013: Chyba tylko do świata w którym się skończyło grę przynajmniej na oficjalnych kartridgach. Bo z tego co mgliście pamiętam to w naszych piratach często można było sobie świat wybierać przed pierwszym startem gry. Albo na kartach 99999999999 in 1 na dalszych stronach były wersje mario które
Chyba tylko do świata w którym się skończyło grę


@biskup2k: tak

wybierać przed pierwszym startem gry. Albo na kartach 99999999999 in 1 na dalszych stronach były wersje mario które od razu startowały od innych światów.


@biskup2k: na 168 in 1 były trż modyfikacje jak mirror albo high jump albo że podłoga była śliska chyba xD