Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SoltysObory: przerejestrowanie samochodu to jakieś 100€ z nowymi tablicami, do tego dolicz podatek drogowy i ubezpieczenie, który są obliczanyle na podstawie auta. Nie jest to skomplikowane jeżeli umiesz niemiecki.
  • Odpowiedz
@SoltysObory: Sprawa bardzo prosta, nawet jak nie znasz języka, panie są bardzo miłe.
Koszt to jakieś 60-70 € z tablicami. Jak zarezerwujesz numer online, to możesz zamówić tablice przez ebay i wychodzi sporo taniej niż w budce przy urzędzie (w DE tablice musimy kupić sami, nie wydają w urzędzie). Ważne żebyś wcześniej ogarnął sobie ubezpieczyciela który wyda ci numer evb, bez niego nie zarejestrujesz auta. Możesz to zrobić online, a jak
  • Odpowiedz
@SoltysObory rejestrowałem auto w czwartek, bez spiny. Kupujesz auto, dostajesz 2 papiery duży i mały brief. + Kwit z przeglądu by się przydał u mnie akurat nie pytali. Ogarniasz sobie termin do urzędu Zulassungsstelle dla Twojego regionu. W moim przypadku Landkreis Harburg miał 3 wybierasz dowolny. W tak zwanym międzyczasie ogarniasz ubezpieczenie. Ja robiłem sam na Check 24 tam wszystko idzie ogarnąć. Podajesz z dowodu rejestracyjnego pojazdu 3 rzeczy. Numer hsn/tsn (2.1/2.2)
  • Odpowiedz