Wpis z mikrobloga

moje parametry to 188cm wzrostu, 95kg wagi, niedoczynność tarczycy (euthyrox 75 codziennie)
od miesiąca stosuje #cateringdietetyczny 2000kcal, nie pije piwka.
kawa z mlekiem (1-2 dziennie), herbata, przefiltrowana woda.

czytałem tu tyle wpisów że wystarczy deficyt kaloryczny i kilogramy same lecą, że ludzie schudli 5-10-20kg...
tymczasem u mnie nadal waga 95kg od startu #dieta, różnie czasami 94.6 czasami 95.3...

co nie tak? za dużo kcal? tarczyca przeszkadza?
pewnie więcej ruchu, bo praca zdalna, ale w takim razie jak inni chudną na samym deficycie?

no nie powiem, motywacja troche spada przez brak wyników ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 14
@urGOD: może zła dieta i brak ruchu. Ja też lecę na Euthyroxie 75/100 a w pół roku zgubiłem 12 kg (83 -->71). Ale ja wszedłem w niskowęglowodanową (w zasadzie keto, ale z drobnymi ustępstwami), pilnowanie kcal (w zależności od apetytu ok. 2000-2300 czasem tylko 1500 bo mi się nie chciało żreć) + codziennie 5-10 km spaceru.
@urGOD: dodaj lekkie ćwiczenia bo jednak przy niemal zerowym ruchu zapotrzebowanie jest mniejsze więc to 2000 może być praktycznie na zero. Ja sam przy podobnych "parametrach" (tyle że bez tarczycy) miałem diety pudełkowe 2000 kcal i nic to nie dało - zero ruchu plus pewnie wyrównywałem w weekendy, kiedy nie miałem pudełek. Dopiero jak poszedłem na siłownię i sam zacząłem gotować, licząc mniej więcej (z naciskiem na mniej, po prostu zdrowy
@urGOD: tyle mleka to nic, to kilkadziesiąt kcal maksimum. Nie odmawiaj sobie mleczka, po prostu obetnij 200 kcal i będzie git. Do tego jakieś dłuższe spacery ze 2 razy w tygodniu i coś powinno ruszyć.
@urGOD: Catering powiedziałbym, że będzie miał na 100% od 10-20% margines błędu względem zakładanych kalorii i to nie ważne jaki byś wziął. Pytanie jest takie, chodzisz najedzony to zgaduje, że liczone na odwal i może nawet 2500 wpadać,a przy takim siedzącym trybie to by się zgadzało, że waga zbytnio nie leci. Może jak weźmiesz 1800 to ci zaczną dawać trochę mniej i ruszy