Wpis z mikrobloga

DOBRA ! ale tak na serio O c%^uj chodzi z tą wojną Ruskich ? Przecież z każdej strony to jakiś polityczny absurd, każdy dorabia jakieś historie przeżyć Putina z dzieciństwa. Nie kupuje tego, musi być coś czego nie widzimy ludzie kminimy. Chiny ? Czemu Iran z #!$%@? daje 2500 dronów na naloty? Czemu USA deklaruje wsparcie Izraelu na rzecz Saudów ? Dlaczego Niemcy są pomału odsuwane z piedestału UE ? Śmierdzi tu strasznie czymś grubszym a onuc nie nosze. I nie mówcie że bo ruskie są tacy tępi dlatego, nie kupuje tego. Połowe czasu tej wojny chodziło o blokowanie żarcia do afryki i nagle już nic nikt ? czemu drogi nacisku politycznego jest kierowane na bliski wschód ? Serio pytam, zapraszam do dyskusji bo to jest nieralne. Ta mobilizacja kontynuacja tego bezsensu, ANI O KASE TU NIE CHODZI CZAICIE ? #wojna #rosja #ukraina #afryka #spisek #rozkminy
d.....n - DOBRA ! ale tak na serio O c%^uj chodzi z tą wojną Ruskich ? Przecież z każ...

źródło: comment_1665610469o7Ohsj2Di5LwUBsYUtENon.jpg

Pobierz
  • 70
ale tak na serio O c%^uj chodzi z tą wojną Ruskich ?


@debus_akren: No bandyci znowu napadli na sąsiadów, grabią i mordują, jak to mają w zwyczaju od kilkuset lat.

Przecież z każdej strony to jakiś polityczny absurd


@debus_akren: Wszyscy mieli się przestraszyć wielkiej Rassiji i ustąpić. Putinowi do tej pory takie zagrywki wychodziły. Tym razem Ukraina i Zachód stanęły okoniem i kacapstwo się zesrało.

Połowe czasu tej wojny chodziło
Ok ale to mogli odpuscic po 1-2 miesiacach albo jak zobaczyli że blokada morska się wysrała. Przecież już wtedy widzieli że są na przegranej pozycji. Szczególnie że nie wypalił plan rajd na Kijów. Po co ruskim kolejne tereny jak rosja jest duża w szerz i wzdłuż. Fabryk militarnych im nie brakuje. Kase trzepali na europie większą niż na tym co kiedykolwiek zyskają na tych działaniach więc dlatego kasa odpada? Dlatego mi cały
@xniorvox: To dlaczego się nie wycofują? Już w tamtym momencie jak nie było takiej tragedi ? Cały czas postępuje eskalacja z obu stron w imie czego ? BO putin ma małego ? To zbyt proste jest teoria że każdy się miał bać rosji, przecież świetnie to robili bez inwazji, świetnie im szłą destabilizacja europy wojną hybrydową.
Ruskie zawsze mają jakieś ribentropy podpisane pakty, etc. Grabią gwałcą ale biorą udział w jakimś większym konszach cie, np. rozbiory Polskie. O to mi chodzi. To jest wbrew ruskiej doktrynie to wszystko caly czas.
@debus_akren: byłeś kiedykolwiek na targach? Są tam stoiska i różni producenci lub dystrybutorzy prezentujący swoje produkty lub usługi. Za przykład weźmy takie targi samochodowe. Producent pokazuje nowy, fajny samochód, chwali się osiągami, wyposażeniem, spalaniem etc. Są pierwsze zamówienia najbardziej napalonych klientów, więc samochód trafia do seryjnej produkcji i po roku, dwóch w internecie pojawiają się pierwsze negatywne opinie, co się psuje najczęściej, jakie są minusy, których się na początku nie widziało,
@zirytowana_plaszczka: Ja myślę że w polityce chodzi o uzyskanie jakiejś korzyści nawet przegrywając w kontrolowany sposób. No ale czyli mówisz że ruskie 30 lat zbrojenia się i na dealu ciągniecia kasy z całej UE obstawili na Kontroli byłych republik? Czemu nie poczekali nw 5 lat ? Myślisz że te całę lata budowania siatek szpiegowskich miało pójść sie wysrać na kartę która ma tak wysokie ryzyko niepowodzenia ? Ja uważam że się
@czemu______: No tak tak ale takie ujawnianie kart zawsze w histori świata służyło ostatecznie do podpisywania układów, paktów, rozejmów na czyjąś korzyść lub nie korzyść. Nikt nie #!$%@?ł się z Rzymem żeby zobaczyć jak nowe dzidy rozwalają tarcze. Wiadomo że przy okazji zarabiali kowale etc. ale wciąż to nie jest poziom politycznych decydentów. Już ci Wolscy i Zychowicze/eksperci tak zbudowali taki obraz świata że cięzko wgl. o czymś innym myśleć. Np.
@zirytowana_plaszczka: Wiesz może ruscy tak funkcjonują poprostu dla nich może to nie korupcja tylko wypłąta za ich prace ? Oni maja inna perspektywe i myśle że putin wszystko doskonale wiedział będąc całe życie KGB. Służby któe właśnie co w zsrr wiedziały co się realnie dzieje. Moim zdaniem ruscy to idealny kandydat do uaktywnienia NATO jako sojusz i przygotowania na inwazje na chiny. A ukraina to tylko podwórku jak mówisz na uzbrojenie
@zirytowana_plaszczka: No właśnie nie bedą jesli amerykanie nasrają do polski tyle sprzetu militarnego że będziemy mogli manipulować przepływami strategicznymi do europy imo.

No Tak samo USA sięwycofało z afganistanu przed inwazją bo nie wiedzieli co się dzieje co nie.

Generalnie ja jestem za USA, ale myślenie że oni nie wykorzystają NATO w którymś etapie do pokonania ostatecznego wroga na świecie jest życzeniowym myśleniem.
@debus_akren: tak jak mówili oficjele z USA, rosja to stacja benzynowa przebrana za państwo, w dodatku zarządzana przez mafię. Przed 2014 odkryto na Ukrainie spore złoża ropy i gazu, akurat w zachodniej i południowej Ukrainie, oraz na wodach dookoła Krymu. Miały tam już nawet wjechać zachodnie firmy, ale bum, zielone ludziki zdestabilizowaly region, inwestorzy uciekli. Teraz próbują przejąć te złoża na własność bo ich zasoby nie są nieskończone. Plus Krym to