Wpis z mikrobloga

Hej mirki! ( )
Mam pytanie, korzystam z serwisu useme i mam 22 lata, więc obowiązuje mnie "zniżka dla młodych" do 26 r.ż.

Jednak wielokrotnie musiałem podsyłac im legitymacje studencką, aby "uzyskać te ulgę" bo jak nie to będą pobierać od umów podatek PIT. (w skrócie muszę być studentem, a jak nie to
pobierają PIT od umowy)

Zaznaczę, że rozliczam się poprzez umowę zlecenie, więc wszystko łapie się w kryteria.
Jest to dla mnie ważne bo na każdym zleceniu zyskuje 1000-2000zł, które miało by iść do złodzieji xd.

Czy mają oni prawo żądać ode mnie okazania legitymacji studenckiej? (nie było by problemu, ale 2 dni temu się obroniłem i do 30 października mam ważną legitkę)
To legalne co oni robią?

#podatki #studbaza #studia #pit
  • 12
@piotrking4:
- w kwestii podatku - status studenta nie ma znaczenia, tylko fakt że jesteś poniżej 26 rż. Jakby zostało odprowadzone za dużo/za mało, to i tak nastąpi wyrównanie (konieczność dopłaty albo zwrot dla Ciebie) przy rozliczeniu PIT-u na początku następnego roku,
- jeżeli chodzi o składki ZUS - "nie było by problemu, ale 2 dni temu się obroniłem". Niestety, ale dla ZUS-u sama legitymacja nie ma jakiegokolwiek znaczenia - w