Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Doggysum1: Elon jest biznesmenem. Robi to na czym zarobi. I trzeba też mieć na uwadze że za pomocą Twittera steruje (stara się) wartością akcji czy kruptowalut. Tu nie ma pomyłek czy propagandy. Tu jest zysk ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@knsk1: powiedziałem wyraźnie - o kontrakty rządowe (w tym wypadku na łączność satelitarną i umowy z nasa).
Swoją drogą dwa miesiące temu nie dostał kolejnego na starlinki; bo nie wywiązał się z poprzedniego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thorstein92: konkret, podaj źródło
Spacex ma masę kontraktów na falcona9,starshipa i to rządowych i również wojskowych ale nie na starlinka...
Na starlinka o jedynym kontrakcie jaki słyszałem to na dostarczanie internetu do jakiejś bazy wojskowej w europie, no i oczywiście ukraina
Podaj konkret a nie pisz o jakiś teoriach spiskowych
  • Odpowiedz
@knsk1: tu masz konkretnie na starlinka: https://www.cnbc.com/2020/12/07/spacex-starlink-wins-nearly-900-million-in-fcc-subsidies-auction.html

Sam powiedziałeś co tu jest konkretem: "masa kontraktów rządowych" "masa kontraktów wojskowych". Jego biznes jest wysoko zależny od PRu w gabinetach politycznych.
Skłamałeś że Musk na rozbudowę infrastruktury starlinka nic nie dostał.
A to, że te kilkadziesiąt mln które twierdzi że włożył w sprawę Ukrainy (nie wnikam czy było refinansowane o czym się dywaguje) było akcją marketingową starlinków z oczekiwanym zwrotem to oczywistość biznesu;
  • Odpowiedz
@thorstein92: nie skłamałem tylko o tym kontrakcie nie słyszałem no to dostali kilkadziesiąt milionów (jak narazie) a development kosztował conajmniej kilka miliardów. Na starlinka zwyczajnie mają mało finansowanja rządowego względem innych swoich projektów
Nie nie jest tak zależny od PR w gabinetach jak ci się wydaje bo rząd musi się tłumaczyć czemu zapłacił np za droższą alternatywę a często alternatywy nawet nie ma. Pr w tej branży polega na tym czy
  • Odpowiedz