Wpis z mikrobloga

Alpha spirit 7 days/rybna. Karma półmokra więc powinien pogryźć, dodatkowo tłoczona na zimno także lepsza jakościowo. Ewentualnie wiejska zagroda indyk z królikiem. Zawsze możesz też rozmiękczać psu karmę wodą w temperaturze pokojowej, z tego co wiem. Ewentualnie puchy mokrej, przy maltanczyku to i tak grosze są cenowo.
  • Odpowiedz
@Dajnoxes: nie, jest dużo dobrych suchych karm, Problemów z wyborem jest klika bo na grupach inlfuencerzy pchają marki własne zooplusa a wannabe eksperci polecają karmy po etykiecie z przodu a ci lepsi z tyłu. Co i tak w sumie nie oddaje realiów, Bo procent mięsa (czyli MOM albo odpadów poubojowych i zwłok zwierzęcych przerobionych na mączkę mięsną) to też nie wszystko. Chemii (a to Chemia przez duże c) użytej w produkcji
  • Odpowiedz
@Japanski: To co byś polecał na suchą w takim wypadku, sam mam psa to może czegoś się dowiem :D. Klasycznie Empire, albo jakiś Orijen? Tylko to dość drogo wychodzi wydaje mi się ;d
  • Odpowiedz
@Dajnoxes: Nie ma karmy doskonałej i nie da się powiedzieć że jest najlepsza. Empire nie wiadomo kto produkuje, bo na worku brak takiej informacji - jest tylko nr wet firmy która to przepakowuje. Orijena składu nie pamiętam ale nie powinien być zły. Jest jeszce Farmina N&D która ma dobre surowce. Są też nowe polskie firmy które mają fajny surowiec, np Folk. Jednak jeśli pies jest mały to stawiałbym na mokre i
  • Odpowiedz
@Japanski: A jakie zdanie posiadasz odnośnie wiejskiej zagrody, jak już o karmach rozmawiamy :D? Aktualnie sam karmię psa i chyba sobie chwali, cenowo też b. przystępnie. Z mokrych karm z tych słynnych grup od BARF'a itd. to ludzie polecają Pokusę, John Dog Black i Purizona jak dobrze pamiętam :D
  • Odpowiedz
@Dajnoxes: Karma, która ma cenę średniej półki a parametry premium jak dla mnie już na sam start jest podejrzana, bo w naturze cudów nie ma. Dobre składniki kosztują i widać to w cenie. Wybornej wołowinie w mięsnym za 15zł/kg też bym nie ufał. W składzie suszone mięso (mączka mięsna), świeże mięso (trzeba odliczyć wodę).

Na etykiecie z przodu 65% mięsa a z tyłu:

Mięso indyka (45%, w tym 27,5% suszone mięso
  • Odpowiedz