Wpis z mikrobloga

Ktoś napisał że #pierscieniewladzy to serial półkę niżej od #houseofthedragon.

To nie prawda, to nie jest ta liga, to tak jakby porównać malucha z mercedesem. Oba jeżdżą ale wiadomo w czym lepiej siedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Scena z Viserysem w ostatnim 8 odcinku TOP TOTALNE. Połączenie gry aktorskiej i muzyki to majstersztyk. To będzie jedna z bardziej kultowych sceny w uniwersum #got.

Ten serial przynajmniej wie, czym chce być. Brutalną, dojrzałą, pełną odcieni szarości opowieścią, w przeciwieństwie do dzieła #amazon , które same nie wie czym chce być. Z jednej strony opowieścią dla młodszych, a z drugiej strony pseudo grą o tron.

Paddy Considine to powinien być obsypany statuetkami w przyszłym roku.

#lotr
#hbo
#seriale
Vamyss - Ktoś napisał że #pierscieniewladzy to serial półkę niżej od #houseofthedrago...

źródło: comment_1665562879rZ1Ev7Q5O0waNFWL7pwsnO.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@Vamyss: Pierścieni władzy przede wszystkim nie da się oglądać jeśli ktoś zna władcę pierścieni i chociaż trochę to uniwersum. Ludzie którzy czytali książki mogą się nawet obrazić.
Ród smoka to poprostu zajebisty serial. W miarę trzyma się tego świata i "nie odlatuje w kosmos" jak np wspomniany serial Amazona albo ostatni sezon gry o tron.
  • Odpowiedz
@PancakeV: House of the dragon broni się przede wszystkim tym, że ma pełne wsparcie i błogosławieństwo autora uniwersum. Na to amazonowskie gówno spadkobiercy Tolkiena mają wywalone totalnie i mają w dupie spójność uniwersum wykreowanego przez swojego dziadka/pradziadka. Christopher i sam J.R.R się w grobie przewracają.
  • Odpowiedz
Ród smoka to poprostu zajebisty serial.


@PancakeV: Problemem "Rodu smoka" jest to, że jest nudny. Większość się zachwyca tą produkcją, a ja w zasadzie nie wiem czym konkretnie, realizatorsko wiadomo - jest świetnie, ale fabuła nie porywa.
  • Odpowiedz
@buzzardpl: Choroba potrafi wyniszczyć doszczętnie człowieka. Tu miał jakąś odmianę trądu, wiec praktycznie się rozkładał za życia na przestrzeni lat. Żyjąc w ciągłym nieustannym bólu, będąc osłabionym ciężko wyglądać młodo i rześko.
  • Odpowiedz
@balrog84: Budowanie napięcia jest tak samo ważne jak akcja. Pierwszy sezon przygotowuje nas do wojny domowej, pokazuje eskalację konfliktu i wzajemną wrogość dwóch odmiennych stronnictw politycznych, nie mogą od razu zacząć się #!$%@?ć. Tak samo 1 sezon GoT był powolny, a zebrał bardzo dobre opinie.
  • Odpowiedz
@Niezgodny: Trzeba jeszcze dodać, że 8 odcinków było oparte o ~ 40 stron z książki, bardzo skąpo, do tego niejednoznacznie napisanego materiału źródłowego, opisującego czasy panowania Viserysa. Niektóre odcinki to byly dosłownie 1-3 akapity z książki.
  • Odpowiedz
@Niezgodny: OK, zgoda - ma to sens i jest w tym trochę prawdy, nie mniej nie musi być wcale #!$%@? żeby było ciekawiej. Uważam, że GoT jednak robił to dużo lepiej. Odcinki GoT choćby pierwszego sezonu pochłaniałem, w przypadku Rodu smoka odkładam seanse kolejnych odcinków.
  • Odpowiedz
@balrog84: dobra to napisz co takiego robił lepiej niż ród smoka oprócz samego przeskoku czasu gdzie jak wyżej ludzie napisali, że one musiały być bo początki konfliktu zaczynają się 20 lat przed samym tańcem smoków. W grze o tron miałeś to o tyle łatwiej, że wszystko się działo w małym obrębie czasu. Dlatego powiedz mi co robi takiego lepiej.
  • Odpowiedz
@kamil-talaga-18: Szczerze, to 1 sezon got w większości oprócz heheszków Bobbyego B i ścięcia Neda dupy nie urywał. Był dość powolny i nawet stwierdzam, że mógłby kogoś znudzić na tyle, by nie kontynuować dalej serialu, bazując na pierwszych odcinkach. Sam po sobie stwierdzam, że dopiero 2 sezon mnie porwał i zachęcał do dalszego oglądania.
  • Odpowiedz
@PancakeV: Amazon liczy na widownię która ani nie oglądała filmów Jacksona, ani nie czytała książek Tolkiena. Sam jak na złość czytałem Silmarillion i się teraz wkurzam przy Pierścieniach Władzy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@balrog84: masz dwa sposoby dostarczana nowych bodźców odbiorcy: budowanie histori, pokazywanie urywków swiata, powolne dojście do czegos. A i tak na koncu mozesz zaskoczyc widza na plus. Bo i masz ta druga "#!$%@? #!$%@? akcja z dupy" i na dokladke ciągle zwroty akcji bez sensu.

Ogolnie dlatego seriale ocenia sie obiektywnie. Obiektyw ie lotr to jakies 2.5/10. Hotd to moze 8/10. Potem mozesz dolozyc druga miare 0-1 czy ci sie
  • Odpowiedz