Wpis z mikrobloga

Odwiedził was najmniejszy bałwan świata. Bałwan ma wysokość 3 mikrony, czyli 3 mikrometry, czyli 0,000 003 metra, czyli 0,003 milimetra, czyli 0,05 grubosci ludzkiego włosa, czyli jak postawicie 20 takich jeden na drugim, to dosięgną wysokości jaką zajmuje włos leżący bokiem. Ten bałwan zasadniczo nie jest prawdziwym bałwanem, bo nie jest zrobiony ze śniegu tylko z jakichs atomow czy cos. Jak zaplusujecie tego bałwana to nic się nie stanie.
mamut2000 - Odwiedził was najmniejszy bałwan świata. Bałwan ma wysokość 3 mikrony, cz...

źródło: comment_1665531766AHyBbsxrpd033AX180yREA.jpg

Pobierz
  • 28
@Ranger: @mamut2000: popraw mnie jeśli wiesz więcej, ale moim zdaniem to jest tak. Zgodnie z opisem do obrazowania wykorzystany został nie tyle (skaningowy) mikroskop elektronowy ale jego rozszerzona wersja FIB.

FIB-SEM (skaningowy mikroskop elektronowy z dodatkowym działem jonowym) umożliwia w jednym urządzeniu wykorzystanie wiązki elektronów i jonów. Kolumna SEM zapewnia obrazowanie w wysokiej rozdzielczości, podczas gdy kolumna FIB umożliwia modyfikację powierzchni próbek.

Płaską powierzchnią jest prawdziwa próbka badana (stal nierdzewna
Polasz - @Ranger: @mamut2000: popraw mnie jeśli wiesz więcej, ale moim zdaniem to jes...

źródło: comment_16655549100aIqH7wNOl87jjHhmyaYv2.jpg

Pobierz