Wpis z mikrobloga

@AjKenFlaj: co byś nie wybrał to będzie ciężka przeprawa bo obie te drogi to masa nauki. Ja bym powiedział że na start nawet backend będzie prostszy tzn. szybciej zrobisz coś co działa bo nie obchodzi Cię wygląd, kompatybilność przeglądarek, widoki mobilne/tabletowe/desktopowe itd.
@AjKenFlaj: osobiście to backend wydaje mi się łatwiejszy, bo front potrafi być bardzo abstrakcyjny. Nie wiem w sumie jaki język Cię interesuje i co chcesz osiągnąć.

Jak java albo kotlin, to https://start.spring.io (starter do Springa, takie coś co obsługuje Ci serwerową część) + Postman (appka którą możesz komunikować się ze swoją aplikacją)

Chociaż jak tak myślę, to weź zobie Kotlina i poróba zadania z eulera, żeby trochę poćwiczyć pracę z językiem.
@AjKenFlaj:

Od czego zacząć itd.?

Najlepiej zacząć od listy tematów które musisz poznać. Weź jakiś syllabus, program bootcampu i liste wszystkich podstron z dokumentacji. To powinno starczyć abyś wiedział czego (jeszcze) nie wiesz.
No i obsługa komputera, szukanie informacji, angielski.

Niemniej mam zagwozdkę czy back-end czy jednak może front-end.

Sprawdź to i to potem wybierz. Albo oba :)
@AjKenFlaj: Co to tipów, to nie spuszczaj się zbyt długo nad htmlem i cssem, tylko jak najszbyciej postaraj się dojść do "mięska" ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli jsa, a zanim zaczniesz nauke frameworka, to upewnij się, że dobrze ogarniasz js. A co do nauki BE, to nie podpowiem, bo sam chce niedługo zacząć uczyć się BE.