Wpis z mikrobloga

  • 339
Dzisiaj w pracy nauczyłem specjalistkę kopiować kilka plików na raz. Jej staż pracy to tak ze 20 lat w zawodzie - 90% czasu na komputerze. Zarabia tak pewnie z dyszkę. "nieno Krachu przecież tak sie nie da chyba, co ty". Czaicie tak kopiować 300 plików jeden po drugim? Ile to czasu? Przez te lata nie zadała sobie pytania, czy da radę może łatwiej?
#korposwiat #rozowepaski #rozowykorposwiat
Krachu - Dzisiaj w pracy nauczyłem specjalistkę kopiować kilka plików na raz. Jej sta...

źródło: comment_1665427771ajRjr6BEqJtxQagEyV9BDa.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Krachu: A ludzie się śmieją, że w szkole Word i Excel i jakieś głupoty typu podstawowa obsługa systemu. Przychodzi później jeden z drugim do roboty i tak to później wygląda. To nie są odosobnione przypadki.
  • Odpowiedz
@Krachu: ja raz w dużym korpo dostałem pliczek w excelu ze szkoleniami - w komórkach były daty i nazwy szkoleń, a uczestnicy byli w komentarzach do tych komórek xD 'find' nie działa w komentarzach, a trzeba było się znaleźć wśród dzisiątek godzin i ponad tysiącu pracowników xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Ranger ja kiedyś dostałem komentarze przeklejone z pdfa w sensie jako zdjecia niejako podporządkowane do wierszy xD. Pani Grażynce nie chciało się przepisywać
  • Odpowiedz
@Krachu: @lexico: @ReeceWithouterpoon: najlepsze jest to że księgowe, handowcy (kobiety głównie) nie znają excela nie mówię, że ja znam ale przynajmniej WYSZUKAJ powinny znać, czy INDEKS/PODAJ.POZYCJĘ. To tylko "parę kolumn ja sobie poprzeklejam" "ty znowu te formułki". Wszystkie mają w cv "znajomość excel"
  • Odpowiedz
Przez te lata nie zadała sobie pytania, czy da radę może łatwiej?


@Krachu: Na początku oczywiście śmieszy, ale potem przychodzi refleksja, że pewnych rzeczy nie kwestionujesz.
Analogicznie - dlaczego przez ostatnie 30 lat, żaden z producentów OS nie wpadł na to, by dodać opcję kopiowania pliku źródłowego w kilka destynacji jednocześnie? Mamy XXI w., a do dziś nikt nie wpadł na z pozoru tak banalną i oczywistą funkcję.
  • Odpowiedz
Takiej pani Krysi to jeszcze można wybaczyć. Jak kompy wchodziły do użytku to pewnie miała jakieś 40-kilka lat i już mózg nie ten, szkolenia nikt nie zrobił bo przecież nie ma hajsu, nikt dupy nie truł że robota powoli idzie i sobie klepała tak przez te 20 lat.


@Shamson: mój (teraz już świętej pamięci) dziadek był już po 80, gdy dostał od nas komputer i zaczęliśmy go uczyć jego obsługi. Taki
  • Odpowiedz
@Tiboo: Obstawiam, ze wpadli, ale gdyby dodali do systemów wszystko co przyjdzie do głowy, to klikając ppm musiałbyś minutę scroolować aby znaleźć to co chcesz. Jak jest zbyt dużo opcji to też źle.

Btw polecam pogooglowac jak włączyć takie rzeczy w regedicie, bo pewnie się da
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krachu: zamiast sumiennie pracować jak stare wierne pracownice to jeszcze pasujesz im robotę, jesteś pierwszy do redukcji ()
  • Odpowiedz
@Krachu: ostatnio na callu jedna babka mnie spytała, skąd wzięłam kalkulator tygodni, że wiem, jaka dokładnie data jest 15 tygodni później. Powiedziałam jej, że liczę w Excelu z formułą dziś, była zaskoczona, że tak można. Więc wpisała tę formułę, obok w komórce policzyła 15x7, a w jeszcze kolejnej wpisała =A1+105 xD Ludzie sobie sami tworzą problemy
  • Odpowiedz