Wpis z mikrobloga

  • 339
Dzisiaj w pracy nauczyłem specjalistkę kopiować kilka plików na raz. Jej staż pracy to tak ze 20 lat w zawodzie - 90% czasu na komputerze. Zarabia tak pewnie z dyszkę. "nieno Krachu przecież tak sie nie da chyba, co ty". Czaicie tak kopiować 300 plików jeden po drugim? Ile to czasu? Przez te lata nie zadała sobie pytania, czy da radę może łatwiej?
#korposwiat #rozowepaski #rozowykorposwiat
Krachu - Dzisiaj w pracy nauczyłem specjalistkę kopiować kilka plików na raz. Jej sta...

źródło: comment_1665427771ajRjr6BEqJtxQagEyV9BDa.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Krachu: popracujesz jeszcze ,to zobaczysz jak ludzie są upośledzeni informatycznie.
Zamiast sobie ułatwiać robotę i uczyć się nowych rzeczy, to tkwią w miejscu.
  • Odpowiedz
@Krachu u nas dzisiaj Managerka wyższego szczebla zdawała starego laptopa bo dostała nowego i chciała usunąc swoje prywatne pliki. Przeniosła je do kosza i dalej nic, bo one ciągle tam były i nie wiedziała co zrobić. Kolega jej pokazał jak opróżnić kosz.. kobita zarabia ponad 20 ;)
  • Odpowiedz
@Krachu: Takiej pani Krysi to jeszcze można wybaczyć. Jak kompy wchodziły do użytku to pewnie miała jakieś 40-kilka lat i już mózg nie ten, szkolenia nikt nie zrobił bo przecież nie ma hajsu, nikt dupy nie truł że robota powoli idzie i sobie klepała tak przez te 20 lat.

Śmiesznie to się robi jak spotykasz programiste, który na polecenie wpisania w konsoli prostego polecenia pyta się co to jest konsola. A
  • Odpowiedz
@Krachu: ja dyrektorowi zakładu przemysłowego (pewnie z >50k/mc) pokazałem jak na laptopie podczas rozmowy na skypie zrobić żeby dźwięk szedł z głośników a nie ze słuchawek (odłączyłem zielonego minijacka xD)
  • Odpowiedz
@Krachu: dziewczyna z pracy ode mnie przez 2 miesiące na początku pandemii nie była w stanie zainstalować sobie programu do zajęć zdalnych. Jak już zainstalowała, to uruchomienie przekroczyło jej możliwości. Miała wtedy jakieś 30-31 lat, to nie była emerytka. To serio nie jest kwestia wieku.
  • Odpowiedz
Dzisiaj w pracy nauczyłem specjalistkę kopiować kilka plików na raz. Jej staż pracy to tak ze 20 lat w zawodzie - 90% czasu na komputerze. Zarabia tak pewnie z dyszkę. "nieno Krachu przecież tak sie nie da chyba, co ty". Czaicie tak kopiować 300 plików jeden po drugim? Ile to czasu? Przez te lata nie zadała sobie pytania, czy da radę może łatwiej?


@Krachu: to nic, w pewnym dziale księgowości średniej
  • Odpowiedz
popracujesz jeszcze ,to zobaczysz jak ludzie są upośledzeni informatycznie.


@lexico: @Krachu: Dokladnie.

Ja wczoraj teamleaderowi tez pokazalem jedna "sztuczke" xD

Wyslal skrot do pliku na pulpit a ze ma #!$%@? na pulpicie ze hoho nie wiedzial gdzie go teraz znalezc. Powiedzialem zeby zaznaczyl pojedynczym kliknieciem bylejaki plik i kliknal pierwsza litere nazwy szukanego pliku czyli "G" i mu przeskoczylo na niego. to dopiero bylo WWOOOOWWW ale to jest pomocne! xD
  • Odpowiedz