Wpis z mikrobloga

#bartosiak #ukraina #rosja #wojna

Nie wiem po co ludzie piszą takie wysrwy na temat ANW jak np. @Jabby , a kolejne 60 osób już zaplusowało takie kłamliwe wysrywy. Można chłopa nie lubić tylko po co kłamać. Leczycie kompleksy czy co, czy może macie za święte słowa waszych guru, którzy wam to wmówili.

Chciałbym tylko przypomnieć że ten pan stwierdził że w systemy antyrakietowe nie opłaca się inwestować w ramach ANW.


Ja akurat przeczytałem ANW w odróżnieniu do wielu Wykopków. Są rzeczy z którymi się nie zgadzam, ale nigdy nie zniżyłbym się do takich wysrywów. Nie wiem nawet jak to wytłumaczyć, czy to ludzka głupota, a może zazdrość. Chcecie krytykować to krytykujcie, ale nie bazujcie na kłamstwach.
Pobierz
źródło: comment_1665424027fsgN5sDEGKiNk1ntj9rGfz.jpg
  • 26
Ja akurat przeczytałem ANW w odróżnieniu do wielu Wykopków.


@Sarmataa: ja się raz zabierałem i niestety nie mam 300h wolnego czasu aby się wczytać "o co kaman" w tych internetowych bitwach wojennych celebrytów,
mam wrażenie, że to tak celowo napisane aby właśnie gdzieś tam na 345 stronie było napisane, że jednak wspomniane, że jest,

gdyby było jakieś #tldr to by chyba wszystkim wyszło na dobre
@SpalaczBenzyny: Akurat o OPL jest bardzo mało. Na pewno można było więcej napisać. Tak jak powyżej, że temat jest do dyskusji ile wyrzutni i co mają chronić, aby Rosjanie nie mieli całkowitej dominacji. Ukraińcy dzisiaj zestrzelili około 40 z 80 rakiet, skuteczność 50%, a dysponują znacznie lepszą OPL od naszej. Prawdopodobnie część pocisków też zlekceważyli, jeśli wiedzieli, że trafią w obiekty o niskim znaczeniu.

Ja chciałbym dowiedzieć się skąd @Jabby i
@Jabby: Ja ci wkleiłem cytat z ANW, a nie książki, gdzie pada słowo "chyba".
Podobnie daty, powyższa książka - 2021-10-26.
Raport Armii Nowego Wzoru 16.01.2022 r.

Także Panowie to tak jakby cytować słowa większości osób, że armia rosyjska jest 2 armią świata. Przy całkowitym lekceważeniu obecnej sytuacji jaką widzimy. Tutaj należy opierać się na tekstach źródłowych, które są i po prostu przyznać się do błędu. To co można wywnioskować, że koleś
@malinq: Tak to jest z ANW.

@xionze: Ileż można czytać takie rzeczy, można się ponabijać z wielkości armii. Ale później jak rozmawiasz z Wykopkami, że trzeba przywrócić pobór to wielkie oburzenie.

- Człowieku armia ANW zakłada małą zawodową armię, a na Ukrainie walczy milion osób. ANW to głupota.
- Więc trzeba przywrócić pobór.
- Prędzej wyjadę, nie będę ginął za ten rząd, nie chce fali i gnębienia itd.

Tak wygląda
@malinq: @guest: Co do tej rozmowy i pocisków PAC-3 MSE to ludzie nie znają ich zasięgu, do 45 km. Zaraz obliczymy ile potrzebujemy wyrzutni. Polecam wam śledzić temat ile zakupi Polska.
Opcja minimum to 44-45 wyrzutni Patriot, jeśli będą tylko pociski PAC-3 MSE, a to i tak nie pokrywa wszystkiego.

16,1 mld zł. To cena za zakup dwóch baterii systemu Patriot z pociskami PAC-3 MSE i systemem dowodzenia IBCS


Nie
Pobierz
źródło: comment_1665431788qUplSM1luK2vayNV39MFVq.jpg
@Sarmataa: co to znaczy "mała" czy "duża" armia?
Jak to sie mówi: z niewolnika nie ma wojownika.
Z przywróceniem poboru jest tyle pracy że aż mi sie pisać nie chce. Do tego potrzeba na to pieniędzy. No i niedługo są wybory
Zapomnij o tym.
@Sarmataa: Ten obrazek co wkleiłeś z ANW mówi o ustawieniu systemu Wisła po zachodniej stronie Warszawy. Jak taki system ma chronić przestrzeni powietrznej nad Białymstokiem czy Lublinem nawet z tymi rakietami o zasięgu 160km
@Sarmataa: Obiektywna dyskusja, oparta na dowodach i merytorycznej argumentacji to za wysoki poziom dla wykopków. Pyskówki i obrzucanie się nawzajem gównem uchodzi tutaj za rzeczową krytykę. I to jest w sumie prawdziwy dramat polskiego społeczeństwa, w przestrzeni publicznej zanikła umiejętność poważnej dyskusji.
@malinq: Problem w tym, że Iskandery lecą na pułapie 50 km. Więc aby skutecznie się przed nimi bronić trzeba chronić cały obszar, bo lecą ponad systemami.

Nie ma chronić, w założeniu ANW jest tak jak piszesz. Teraz pytanie czy nasi rządzący dokupią 30 brakujących wyrzutni, czy też planują chronić tylko kluczowe miejsca i miasta.
@xionze: Więc albo bronimy się na linii Wisły małą armią "operacyjną" i ochotnikami, albo bronimy całej Polski z przywróceniem poboru.
Nikt nie ma recepty jak stworzyć 300-350 tysięczną armię zawodową (o ile dobrze pamiętam słowa Kaczyńskiego). Jeśli nie ma chętnych, a ludzie popierają obronę całej Polski to trzeba "chętnych" zmusić.
Ja np. jestem zwolennikiem obrony całej Polski, ale Bartosiak może mieć rację, że nie damy rady bez przymusu stworzyć dużej armii
Nie ma chronić, w założeniu ANW jest tak jak piszesz. Teraz pytanie czy nasi rządzący dokupią 30 brakujących wyrzutni, czy też planują chronić tylko kluczowe miejsca i miasta.


@Sarmataa: nie bardzo rozumiem. W tym co było napisane jest jasno o systemach OPL po zachodniej stronie Wisły. Jest to spowodowane ograniczoną ilością systemów OPL? ANW nie zakłada dokupienia kolejnych systemów?

W sensie czy zakładając możliwość zwiększenia ilości systemów OPL, ANW zakłada rozstawienie