Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #kartygraficzne #januszebiznesu #zalesie

Sytuacja z kartami graficznymi na allegro czy olx to istne rakowisko.
Obserwowałem sobie 3070 od MSI w topowej specce.
Pani, która sprzedaje opisuje ją tak:

"Dzień dobry.
Postanowiłam sprzedać swoją kartę. Żeby było uczciwie zaczniemy od 1zł.
Nie ustawiałam ceny minimalnej.
Kartę kupiłam w dużym Polskim sklepie internetowym w lutym 2021 i jest na gwarancji.
Karta w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Praktycznie jak nowa. Cicha i chłodna. Sprawna w 100%
Grałam sporadycznie w tygodniu częściej w weekendy.
W zestawie jest wszystko to co dostajemy ze sklepu i oczywiście dowód sprzedaży karty bo gwarancja jest aż do lutego 2024."

Licytacja zakończona, nie wygrałem chociaż było blisko, no nic.
Na drugi dzień info z allegro, że aukcja którą obserwowałem została wznowiona.

Czyli wychodzi, że Pani grała sporadycznie w weekendy, a w tygodniu napierd…ła cyfrowe pieniążki.

No i zaraz ktoś napisze, że o co mi chodzi, przecież jest gwarancja… no tylko niech sobie taki mirek poczyta jak w dupę dostają VRAMy na koparkach i jak kostki zaczynają padać jedna po drugiej w krótkich odstępach czasowych. Czyli zamiast mało używanej karty kupujemy możliwość częstego i cyklicznego kontaktu z serwisem.
deadcandance - #pcmasterrace #kartygraficzne #januszebiznesu #zalesie

Sytuacja z k...

źródło: comment_1665418214QTKdszQjxwTQvOlQcBuDe2.jpg

Pobierz
  • 13
Musiało by mnie pop.... żeby teraz używaną kartę kupić od randoma.


@kidi1: kupiłem łącznie 14 używanych kart od randomów w tym kilka 3070 i 3060Ti (tylko oczywiście nie z OLX a miejsca gdzie jestem chroniony)

12 było w idealnym stanie technicznym
1 była na maksa brudna i wymagała czyszczenia
1 okazała się scamem, ktoś przejął konto sprzedawcy z masą pozytywów - pieniądze odzyskałem po tygodniu

A i większość z tych kart
W celach zarobkowych ryzyko jest wliczone w cenę. Jak ktoś kupuje do grania to tylko nowa u mnie wchodzi w grę.


@kidi1: dwie z trzech ostatnich GPU w komputerze do gier to też były używki i zawsze były to topowe modele w danym czasie. Ostatniej tj. 3090 nie kupiłem używanej tylko dlatego - że kupiłem ją w MSRP xD

no tylko niech sobie taki mirek poczyta jak w dupę dostają VRAMy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Atreyu: Daj sobie spokój z tłumaczeniem. Przeciętny kupujący, gdy widzi ogłoszenie w którym sprzedawca stara się być uczciwy i opisuje, że karta była używana do kopania, że były zmieniane pady i pasta, że vRAM kręcony z głową, to nawet takiej oferty nie bierze pod uwagę. Ale wystarczy wyjąć kartę ze stelażu i wsadzić do swojej "gamingowej" budy na potrzeby zrobienia zdjęć i od razu 30 chętnych xD