Wpis z mikrobloga

@Wontensso: panele laminowane wymagaja obwodowo wykonanej dylatacji, wielkosc dylatacji okresla producent w instrukcji montazu, a ta wynika z rozszerzalnosci liniowej, zmiany wilgotnosci panela podczas uzytkowania. Sposob zamaskowania dylatacji to juz kwestia subiektywna, uzależniona od jej wielkosci
  • Odpowiedz
@Wontensso: No to są takie płaskie listwy maskujące albo aluminiowe listwy, albo wypełniasz czymś elastycznym. Dylatacja jak najbardziej dobrze, że jest, ale przy winylu mogła być nieco mniejsza, ale większa nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
@superzegar: @lobo: @Fangu: @Smarek37: Ta listwa od arbitona wizualnie na pewno lepsza niż ćwierćwałek, ale zastanawiam się, czy ćwierćwałek nie docisnąłby mi bardziej tych paneli. Przy ścianach, oknach balkonowych, schodach ta podłoga pracuje. Ta listwa zakończeniowy też dociśnie w jakiś sposób te panele do posadzki ?
  • Odpowiedz
@Wontensso: kup kątownik aluminiowy w kolorze RAL progu. Ja tak zrobiłem i tego w ogóle nie widać, wygląda na integralną część progu :)

Listwę przyklejasz na taśmie 3M dwustronnej do okna (pod panelami) i elegancko wychodzi :)
  • Odpowiedz
@Wontensso: Nie. To jest listwa wykańczająca a nie pełniąca funkcje techniczne. Jesli panel się podnosi to ja bym sprawdził powierzchnię pod panelem albo zamki, a nie dociskał to siłowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz