Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 29
868 512 + 22 = 868 534

MTB Cross w Miedzianej Górze z młodym (9l), starszy (12l) jechał przed nami :)
Na dzień dobry, na pierwszej górce młodemu wózek przerzutki wkręcił się w szprychy - masakra (widać było to przerażenie na twarzy). A musiał ukończyć ten wyścig aby być w generalce. Więc (ja nawet nie skojarzyłem, ale znajomy mówili) wydarłem się aby stanął natychmiast, ściągnąłem rower na bok i... nawet nie wiem jakim cudem ogarnąłem temat. Wyjąłem wózek, naciągnąłem, podregulowałem aby nie uderzał w szprychy i jedziemy dalej. Uprzedzając fakty - DOJECHAŁ!

Trasa, zdecydowanie nie dla takich młodych. 22km i 800m przewyższenia to dla dorosłych jest problematyczne. Tutaj jednak jest kluczem aby jechać swoim tempem i zwyczajnie jechać. Młody świetnie sobie radził pod górę, ale w dół ma ogromne braki - wyrobi się z czasem.

Drugi pojechał na tym samym dystansie, ale nie miałem kogo ze sobą zabrać aby mógł z nim pojechać. Musiał więc sam polecieć. Jechał tą trasę wcześniej - byłem pewny, że da radę. A miał jasno powiedziane - w razie problemów, masz dzwonić i jestem.

Finalnie obaj całkiem fajnie pojechali, na metę dojechali, zajechani :D
Obaj miejsce 6 w swojej kategorii, co jest całkiem spoko pozycją dla obu. Starszy miał niedużą stratę do czołówki (~15 minut), na tej trasie to bardzo spoko wynik. Zwłaszcza, że (wg jego opowieści) odpadł już na jednej z ostatnich górek.

Co warto podkreślić, obaj załapali się na klasyfikację generalną:
Starszy - 5 miejsce, cóż, tutaj mogło by być trochę lepiej, ale dał ciała kilka razy i trzeba popracować nad systematycznością.
Młodszy - 3 miejsce, superaśnie, więcej się nie dało.

Przyszły rok?
Starty obu w całym cyklu. Wszystkie wyścigi obaj oblecą, aby nie było sytuacji jak teraz, że jakiś defekt na ostatnim wyścigu doprowadzi do łez. A jestem pewny, że obaj sobie doskonale poradzą na całości.

#rowerowyrownik #ruszkielce #mtb

Nie to zdjęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skrypt | Statystyki
Pobierz jagodowy_krol - 868 512 + 22 = 868 534

MTB Cross w Miedzianej Górze z młodym (9l),...
źródło: comment_1665386259ARXaTLEs8ZunMZS7dmOv67.jpg
  • 2
@damian_co_dalej: yhy, ale nie było hardcorowych nachyleń, stabilne 10-13%. w kilku miejscach było grubiej, ale to wyjątki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zjazdy dopiero były mocne. Na jednym to i mi serce mocniej waliło :D

I te przewyższenia mój 9 latek przeleciał. A dodatkowo najmłodszy zawodnik miał chyba 7 lat - też dał radę.