Wpis z mikrobloga

Mercedes S-Klasa za skromne 680tys złociszy, tegoroczny, 10tys ledwo przejechane, właśnie sobie stoję na A1 niedaleko Rudników i czekam na lawetę bo coś się przemieliło w silniku, szarpło, hukło i po jeździe. Już po kościach czuje batalię o gwarancję.
Niemiecka jakość.
Poniedziałek rano i humor zesputy.

#samochody #motoryzacja #zalesie
  • 120
  • Odpowiedz
@Kaerovsky: Generalnie nie wydaje mi się żeby był problem, wymienia silnik i tyle. Tylko analiza będzie trochę trwać, chyba że tłok Pękł to szybko zauważa
  • Odpowiedz
  • 34
@dzakubmwo moja żona zawodowo jest managerem dwóch salonów Toyoty, ostatnio mieli C-HR hybrydową w której był problem z utrata mocy i ładowaniem akumulatorów. Auto u nich 6 miesięcy już jest, wymienili prawie wszystko na nowe, problem nadal występuje, jako salon walczą z centrala, żeby to auto wymienić na inną sztukę albo zwrócić klientowi pieniądze, centrala nie wydaje zgody, każe serwisować, dosyła tylko instrukcje kolejne, nic nie pomaga, oni jako salon są
  • Odpowiedz
@Kaerovsky: Ja #!$%@?.... Aż mi się przypomniały cyrki jakie kiedyś były z betnleyem bantaygą od Mansory. Samochód gasł na lewym pasie na autostradzie, gasił światła i blokował drzwi. Można jeszcze na necie artykuły znaleźć o tym
  • Odpowiedz
@Vanderwill: w sensie Lexus produkuje samochodów czy ASO naprawia aut? ASO naprawia mało bo lexusy się nie psują ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to jest serwis połączony z Toyota, nie wiem czy nie maja wspólnych mechaników. Ja byłem naprawić oponę runflat bo malo zakładów się zna i od razu mówią ze do wymiany. Zrobili za darmo i powiedzieli żeby przyjechać na przegląd to będziemy kwita.
  • Odpowiedz
  • 16
@pkrr Dzisiaj auto premium nic nie znaczy poza tym, że kosztuje swoje. W maserati levante przy ok. 100 tys. Padają silniki. Tyle dobrze, że wymienia na gwarancji. Ale już nie produkują niezawodnych aut. Byle jakość do końca gwarancji i kupuj nowe. Gdyby nie to, że niedługo starym samochodom zakażą wjazdu do miast, to te gruzy przeżyłyby kilkukrotnie nowe landrynki i to jest cała ta ekologia. Ekologiczne jest auto, które jeździ 30
  • Odpowiedz
gościu wozi się autem o wartości mieszkania i jeszcze go bronisz? xD


@sruba_m3: jesteś jakimś konkretnym inwalidą umysłowym, mam nadzieje, że na wykop już nie wrócisz.

@Kaerovsky: pamiętam tego adwokata z yt co miał kupionego S63 AMG i go zrzucało na bok jak w jakimś złomie, centrala niemiecka odmawiała pomocy a w polsce oficjalny diler próbował się go pozbyć. Coraz gorzej z tym mercedesem widze.
  • Odpowiedz
@bronxxx: Przesadzasz troszkę. Masz jakość w Lexusie. Jakoś nie można znaleźć nic ze LS czy RX się wybitnie #!$%@?. Amerykanie tego dużo kupują i w rankingach Lexy są bardzo wysoko, dużo wyżej niż marki niemieckie.
  • Odpowiedz
poprzednie w212 też nie skrzypialo ale w c klasie słyszałem że jest to problem


@Kaerovsky: Miedzy c a s w obu ostatnich generacjach roznica w jakosci byla zawsze duzo wieksza, niz np przy serii 3 a 8. A jesli chodzi o awarie to moze pompa paliwa? W firmie mamy jedna w223 i ojciec dziewczyny mial przez moment, w obu byl problem z pompa.
  • Odpowiedz