Wpis z mikrobloga

Przez ten post chciałbym poprosić Was o podanie swoich pomysłów na RT. Sam skupię się na intuicyjności i tym, aby nie wyglądało to dziwnie.

Sam właśnie wróciłem ze spaceru, w trakcie którego zrobiłem 20 RT.

Jak wspomniałem w poprzednim wpisie, dość częstym motywem moich snów są tramwaje, autobusy i pociągi. Postanowiłem opracować szczegółowe RT, które będę wykonywać za każdym razem, gdy zobaczę zbiorkom.

PreRT:
- czy powinna być fizyczna możliwość odczytania numeru linii
- czy numer linii jest widoczny
- czy numer jest niezmienny pomiędzy spojrzeniami
- czy numer jest identyczny na każdym wyświetlaczu
- czy numer linii nie odbiega od stosowanej w mieście normy
- czy pojazd nie odbiega od przyjętej w mieście normy
- czy wygląd pojazdu pozostaje niezmienny pomiędzy spojrzeniami
- czy przystanek docelowy jest mi znany z nazwy
- czy przystanek docelowy się nie zmienia

PostRT:
- skan okien i balkonów, w celu wykrycia anomalii pomiędzy spojrzeniami
- określenie, w którym miejscu się znajduję i czy powinienem tu być
- ewentualny test ilości palców

W trakcie spaceru wystąpiły dwie potencjalne anomalie.
1. Jeden z autobusów był biały, a u mnie normą są autobusy niebieskie. Dodatkowo różnił się w wyglądzie.
2. Inny autobus miał nieznany mi numer linii, który nie wiedziałem, że w ogóle u mnie jeździ.
W obu przypadkach dokonałem poszerzonego RN, tj. określenie swojej lokalizacji, nazwy ulic i osiedli w okół, większej ilości skanowań okien i balkonów.

Przy okazji, ze drugie 20 RT wykonałem przy okazji. Niektóre bloki, aż proszą się o RT. Balkony są świetnie widoczne, w większości puste lub bardzo do siebie podobne. Przede wszystkim, rzucają się w oczy.

#swiadomysen
  • 7
@psiversum: Sama forma RT nie ma większego znaczenia, może to być cokolwiek, ważne aby pozwalało na sprawdzanie czy śnisz czy nie.
Lepiej wybierz sobie jeden czy dwa RT niż dużą ich liczbę.
20 RT w ciągu spaceru to sporo. Lepiej może mniej a stale bo RT to bardzo monotonna czynność. Uważaj żebyś się nie wypalił po kilku dniach.
@Dreampilot: tak przy okazji. Statystycznie wychodzi 1 RT na 3 minuty. Ale, biorąc pod uwagę, że w ciągu minuty potrafi przejechać kilka autobusów, a potem przez 10-20 nic i znowu 4 to w sumie RT odbywa się falowo.

Celowo mogę obrać drogę wzdłuż drogi, potem iść do parku, przejść znowu obok drogi, znowu innym parkiem, więc jest to też zaplanowane zinensyfikowanie.

Jeżeli jedzie kilka autobusów na raz, robię skan każdego oddzielnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psiversum: Rozumiem.
Jak uda Ci się połączyć te sny z uważnymi i zaangażowanymi RTs to masz gwarantowane LD.
Domyślasz się dlaczego masz takie a nie inne powracające sny? Jakieś hipotezy?