Wpis z mikrobloga

@Derasot: polska ma bardzo mała szansę więc bym to zignorował. Poza tym w regulaminie nie ma nic o ukazaniu obligow indywidualnych więc myślę że sądy by przyklejały na stronę szaraczka jednak. Ponownie tak jak z prądem byłby inwestor indywidualny szczególnie krajowy specjalnie chroniony.
Podsumowując ja tam bym się nie bał.
@Derasot: Dokładnie jak koledzy wyżej piszą. Dla SP wypłacanie zysków z obligacji dla Polaka który je kupił, to więcej korzyści niż szkody. 1/5 na starcie odciągają podatek. Reszta kasy trafi i tak pod polskiej kieszeni i tutaj będzie wydawana więc kolejne 23% z VAT i do polskich firm. W przeciwieństwie do zachodnich bankierów.
Do tego dużo ludzi ostatnio pokupowało obligacje, więc żaden rząd nie chciałby im podpaść.

A już najlepszym gwarantem
@Derasot: Popieram zdanie poprzedników - o obecnych rządach można powiedzieć mnóstwo złego, ale twierdzenie, że bankructwo państwa jest już bardzo blisko to sianie farmazonów, tym bardziej w kontekście obligacji skarbowych i polskiego klienta indywidualnego.

Co do kupowania teraz obligacji skarbowych - jeszcze 2 miesiące temu uważałem, że ostatnim momentem w którym warto było kupić obligacje był lipiec 22', bo potem baza z 2022 roku będzie już tak wysoka, że nie ma