Wpis z mikrobloga

Nieznani sprawcy popsuli Nord Stream, a połowa wykopków pisze że Rosja żeby być politycznie poprawnym. No zaraza, chociaż to jeszcze można od biedy usprawiedliwić, jest wojna i propaganda nie jest po to, żeby mówić prawdę, tylko żeby narracja była odpowiednia. Ważne żeby we własną propagandę nie uwierzyć. Tak czy inaczej robienie z siebie debila żeby sygnalizować cnotę innym wykopkom, to już wykracza poza próg mojej tolerancji.

Rosja nie chciała puszczać gazu na zachód Europy, dlatego wysadziła, ale nadal przez Ukrainę puszcza. No tak.
Na Ukrainie nie wysadzili i nie powiedzieli że to wina Ukraińców i nadal pompują swojemu wrogowi. No tak. Logiczne.

No i Rosja sama pozbawiła się możliwości szantażu oraz wywierania presji za pomocą gazu. Nie inaczej.

A, no i wysadziła bo bała się kar umownych, które dotychczas omijała wymówkami że nie ma jakiejś części z powodu sankcji, albo że przeprowadza prace konserwacyjne.
Aha, no i nadal proponuje puszczenie gazu przez NS2, więc cała teoria o tym że nie chciała puszczać i karach umownych leży już na wstępie.

To są jakieś opary absurdu. Szachy dla debili.

Rozumiem na pokaz trzymać się propagandowej narracji i zwalać na wroga, ale nie żeby w te bzdury naprawdę samemu wierzyć. To już Duch Kijowa jest bardziej prawdopodobny, czy inny Laserowy Generał.
#nordstream #rosja #usa #wojna
  • 28
@missioncritical:
USA ma w zwyczaju robić wszystko to co robi Rosja, włącznie z przewrotami w krajach 3 świata, czy chęcią wysadzenia własnego samolotu z amerykańskimi obywatelami, żeby mieć pretekst do wojny z Kubą i zdjęcia FIdela Castro.
Rosja wysadziła bloki własnych obywateli i zwaliła na Czeczenów, USA chciało to samo zrobić z amerykańskim samolotem i zwalić na Kubańczyków, decyzja już była na biurku prezydenta a cała operacja przygotowana przez CIA.
Więc
@wypok312: Oczywiście jest do obronienia. Po pierwsze: niechęć do naprawy nord stream 1 ze strony rosyjskiej i przeszkadzanie w jej naprawie mimo, że oni nie ponoszą kosztów. Po drugie: próba manipulacji cenami gazu w europie. Putin ponieważ jest idiotą ciągle uważa, że my tu zamarzniemy bez niego. Po trzecie: próba wymuszenia przepięcia się na drugą nitkę na nord stream 2 i wymuszenie ze strony zachodu presji na ukraine do zakończenia konfliktu
@norther:
Co za bzdury.
1 - To dlaczego atakowali NS2?
2 - Mogli wysadzić Baltic Pipe, pozbawiliby się konkurencji i też dokonali manipulacji cenami.

utin ponieważ jest idiotą ciągle uważa, że my tu zamarzniemy bez niego.


3 - To dlaczego ciągle puszcza gaz przez Ukrainę, która nawet za niego nie płaci a do tego toczy z nim wojnę?
Powinien tam wysadzić, powiedzieć że to Ukraińcy.

. Po trzecie: próba wymuszenia przepięcia
@norther:
Sam bym wydał rozkaz zniszczenia NS 1/2, gdybym zapewnił Polsce alternatywne źródła energii, oraz gdyby Rosja za dobrze sobie radziła na Ukrainie, oczywiście po okresie grzewczym, a nie przed zimą.*
Gdyby Rosja źle sobie radziła, to bym nie niszczył NS.

* Natomiast wiadomo kogo to nie dotyczy, bo oni w Europie i tak nie żyją.

Natomiast jako ruski, kazałbym zaatakować Baltic Pipe, przed eskalacją do taktycznej broni atomowej.
@wypok312: 1 skoro tak to dlaczego nie została zniszczona druga nitka nord stream 2? każdy może ją obecnie zaatakować. I byłoby to dużo łatwiejsze. 2. Putin jest debilem ale nie aż takim żeby atakować strategiczną infrastrukturę nato. Zwłaszcza, że zdaje sobie sobie sprawę, że w polsce i nordyckich krajach nie ma przyjaciół. 3. Oczywiste jeśli według niego ukraina ma być rosyjska to czemu miałby niszczyć ją w tym momencie. Bardzo słabo
@norther:

1 skoro tak to dlaczego nie została zniszczona druga nitka nord stream 2


Została zaatakowana i uszkodzona. Permanentnie nie, bo ładunki były za małe, więc można ją przywrócić do użytku. NS1 też można, ale to potrwa.

każdy może ją obecnie zaatakować. I byłoby to dużo łatwiejsze.


Tak samo jak zniszczenie gazociągu którzy przechodzi przez Ukrainę i zaopatruje m.i.n ją w gaz, czyli wroga Rosji z którym toczy wojnę. Nie trzeba
@wypok312: Pytałeś czy da się tą teorie obronić to ci dałem odpowiedź. Co więcej to nie są moje opinie tylko twoich ulubionych rosjan. A jakbyś był inteligentniejszy to byś wiedział, że odpowiedz na to pytanie kto to zniszczył i po co to do wiemy się zapewne po kilkudziesięciu latach, lub wystarczy poczekać aż rosja powie, że ona tego nie zniszczyła wtedy będziemy pewni, że to oni zniszczyli.
A jakbyś był inteligentniejszy to byś wiedział, że odpowiedz na to pytanie kto to zniszczył i po co to do wiemy się zapewne po kilkudziesięciu latach, lub wystarczy poczekać aż rosja powie, że ona tego nie zniszczyła wtedy będziemy pewni, że to oni zniszczyli.


@norther:

Ehhh..

Dobra, koniec tematu, zapomniałem że jestem na wykopie.
@norther:

37 lat -- zanik kognitywny w tym wieku? Mniej cukru i mniej alkoholu. Zaczynasz już przypominać dziecko, a powinieneś po 60-tce.

Co to w ogóle za argument?
v
v

A jakbyś był inteligentniejszy to byś wiedział, że odpowiedz na to pytanie kto to zniszczył i po co to do wiemy się zapewne po kilkudziesięciu latach, lub wystarczy poczekać aż rosja powie, że ona tego nie zniszczyła wtedy będziemy pewni, że
@wypok312: Tak jak ci powiedziałem to nie moje opinie, więc powiedz mi kto tu ma problem ze zrozumieniem w której klasie uczą czytać ze zrozumieniem? I chłopcze nie będę czasu tracił na twoje pseudo inteligentne wypociny bo takich jak ty też jest masa. Zazwyczaj to wielbiciele gówna jak jabłonowski.
Błędną odpowiedź. NS2 też został zaatakowany. Nic się nie trzyma kupy w tej odpowiedzi, ta teoria jest idiotyczna.


@wypok312: czekaj, czekaj, to nie Rosjanie zaoferowali ostatnio transport gazu przez NS2? Czyli atak nie był skuteczny? Przecież brak ataku na NS2 jednoznacznie by wskazywał na Rosję, jako sprawcę - bo celem mogła być wymuszona certyfikacja NS2, co nie? Tutaj każde proste wytłumaczenie ma drugie dno, które może, ale nie musi, być podane
To bez sensu. Wysadzili NS1 żeby puścić NS2? Na #!$%@?? Gaz i tak popłynie, tylko NS2, więc bez różnicy.

@wypok312: ma sens. NS1 ma dopuszczenie do użytku w UE, NS2 nie. I Unia nie chciała się zgodzić na jego otworzenie. Jak się zgodzi, to obie nitki będą działały.