Wpis z mikrobloga

#rtv #telewizory #elektronika

Mirki, wracam z kolejnym pytaniem. Poprzednio pytałem o tv i w zasadzie dowiedziałem sie, że niezależnie czeog nie kupię to i tak będzie źle xD

Zatem poszedłem sobie do święcacych sklepików, popatrzyłem i tak wpadł mi w oko Samsung miniLed.

Kosztuje on koło 5-7k za 55 cali, wydaje mi się że świecił najjaśniej i w sumie ładnie wygladał. do tego był OLED LG w wersji A za 3299, kiedyś go chciałem ale tutaj dostałem inforację że ta seria A to gorzej niż telewizor Unitra, nawet filmów nie da się objerzeć xD

Zatem jak to jest, macie coś do polecenia w granicy 3-5k, co już będzie akceptowalne? Dla takiego janusza jak ja, czyli czytaj: ogladanie raz na tydzien jakiegos netflixa / hbo, w gry to moze raz na kwartał jakaś fifa. praktycznie zero telewizji, jesli juz to jakis meczyk.

czy z takimi wymaganiami jest sens pchania sie w 120hz itp? raczej ogladanie wieczorem, salon mam od poludnia, bardzo sloneczny, ale zachod slonca po drugiej stronie. Licze na was, że coś doradzicie.

Mam też +/- 2m od TV, nie chce go na scianie, wiec wydaje mi sie ze optymalnie 55 caliuszy, ale może jednak warto 65?
  • 12
do tego był OLED LG w wersji A za 3299, kiedyś go chciałem ale tutaj dostałem inforację że ta seria A to gorzej niż telewizor Unitra, nawet filmów nie da się objerzeć xD


@milvanb: No nie, wersje wyższe niż A tak naprawdę zrobią różnicę tylko przy grach. Jeśli nie jesteś jakimś fanatykiem to myślę że kompletnie nie ma co dopłacać 2k do lepszego modelu bo i tak nie zauważysz.
Tylko nigdy
@Drmscape2: Może jestem skrzywiony własnymi preferencjami, ale zwykle filmy oglądam wieczorem i stary B8 jest dla mnie w HDR (no i SDR też) za jasny i dość mocno zmniejszam jasność. Ja bym nie dołożył ponad 50% ceny do TV, który wypalałby oczy jeszcze bardziej, już bardziej interesowałoby mnie zachowanie w obszarach bliskich czerni, z czym z kolei chyba najlepiej radzą sobie Sony i Panasonic.
@sredni_szu: akurat SDR powinno się oglądać przy około 120 nitach, ale do HDR to się ustawia na maksa jasność. Te bardzo jasne, realistyczne detale jak odbijane słońce, źródła światła, to właśnie mają z lekka oślepiać jak w rzeczywistości by to robiły.
@CCCCC: co w tym xDDD? widziałem tv który miał więcej nitów, co automatycznie przełożyło się na intensywność podświetlenia. Żaden myk z oświetleniem w sklepie, czy umieszczanie go specjalnie w ciemniejszej strefie.
@milvanb: Po prostu mam bekę z fetyszu maksymalnej jasności, ponieważ zwykle TV i monitory pracują w domu, gdzie nie pada na nie słońce, a raczej są wykorzystywane wieczorem, kiedy fajnie jest móc ustawić jak najmniejszą jasność. Wybierając ekran o wysokiej max jasności możesz mieć potem trudność z obniżeniem jasności do wieczorowej, bo albo nie będzie kontrastu albo pojawi się jakieś migotanie (flickering) spowodowane migotaniem podświetlenia, bo jakiś debil uznał, że pwm
@CCCCC: i to jest dobra odpowiedź, tyle tylko że mieszkam na wysokim piętrze, a salon jest od południa, więc w dzień jest bardzo słonecznie. Oczywiście, argument per 'oglada się' wieczorem nie brałem tego pod uwagę i rzeczywiście, częściej ogladam tv wieczorem. Zatem to spuszczanie się nad jasnościa w moim przypadku, to 30% dodatku. Jednak 70% woli ciemniejszy ekran. :) dzięki