Wpis z mikrobloga

Czy istnieje możliwość wysłania osoby z rodziny na leczenie psychiatryczne bez jej zgody? Osoba ta ostatnio #!$%@?ła sobie życie swoimi kulawymi decyzjami i teraz cały czas mówi, że nie ma dla kogo żyć, rodzina jej nie obchodzi, że nie wie za ile czasu sobie coś zrobi (może dwa tygodnie, może rok), ma wszystko w dupie itp. Oprócz tego krzyczy, płacze, mówi takie brednie jakby się coś tam pod deklem odkleiło. Oczywiście na sugestie, że potrzebuje pomocy mówi, że do psychiatry chodzą tylko wariaci. Osoba ta miała nieudaną próbę samobójczą za nastolatka. #depresja #psychologia #psychiatria
  • 8
@rysio_lubicz zdradziła męża, wybrała kochanka rozwodnika - alkoholika z niebieską kartą, zamiast własnej rodziny i dzieci. pogubiła się i sama nie wie czego chce. wrak psychiczny, twierdzi, że już nie ma dla kogo żyć
@escezet: Niestety, dopóki nie przeskrobie czegoś konkretnego, nie ma takiej możliwości. Zmusić do psychiatryka może tylko sąd w momencie, w którym coś przeskrobie i widać, że nie jest o zdrowych zmysłach. A nawet wtedy musi ta osoba podpisać zgode na leczenie. Wyjątkiem jest ciężkie przestępstwo np. zabójstwo.
Pójście w stronę alkoholika z niebieską kartą może mieć podłoże psychologiczne, zależne od jej dzieciństwa. Jeśli
wychowywała się w domu, w którym była to
Czy istnieje możliwość wysłania osoby z rodziny na leczenie psychiatryczne bez jej zgody?

Z tego co wiem takie coś jest możliwe, tylko po nieudanej próbie samobójczej
@pi3rdolonelinkiaktywacyjne2137 dzięki za konkretne przedstawienie tematu. rzeczywiście miała w dzieciństwie jakieś krzywe akcje z rodzicami, o których właśnie po wszystkim się dowiedziałem. udało mi się naklonic tę osobę na wizytę u psychologa. tylko teraz zostało znaleźć dobrego, tylko jak go znaleźć?