Wpis z mikrobloga

Czy jesli samochod na lewym pasie zwalnia do skretu w lewo, a przed skrzyżowaniem jest przejscie dla pieszych i ograniczenie do 70, to kierujacy prawym pasem popelnia wykroczenie nie zwalniając? Czesto w tym miejscu sie robi natlok aut i chorym byloby zwalnianie do ich predkosci przejezdzajac przez przejscie.
#prawojazdy #samochody
Buchomodozor - Czy jesli samochod na lewym pasie zwalnia do skretu w lewo, a przed sk...

źródło: comment_1665106549pdrx5NRMzTHeCvS1AVamcB.jpg

Pobierz
  • 80
Jak jestem za wysokimi mandatami całym sercem to ten przepis to w niektórych przypadkach totalna bzdura.


@DarkZizi: Inaczej bym powiedział: przepis sam w sobie ma sens. Natomiast infrastruktura jest budowana czasami idiotycznie.
Tak podobna sytuacją jest w Krakowie. W jednym odcinku jedź bezpiecznie o tym było. Jak jestem za wysokimi mandatami całym sercem to ten przepis to w niektórych przypadkach totalna bzdura.


@DarkZizi: zamiast poprawić infrastrukturę i wyeliminować tego typu niebezpieczne przejścia dla pieszych i skrzyżowania to w PL oczywiście od dupy strony zrobili zaostrzenie mandatów i polowanko na tych którzy trochę przekroczą prędkość aby im wlepiać po 1000zl mandatu, a infrastruktura dalej
@Buchomodozor: Jak dla mnie to zbrodnią jest brak sygnalizacji świetlnej w takich miejscach. To oczywiście są koszty, ale w Polsce powinno się skończyć budowanie tego typu skrzyżowań bez sygnalizacji. Przejścia bez świateł to mogą być na drodze jednojezdniowej i to tylko w miejscach, gdzie prędkość pojazdu nie może być wyższa niż 50 km/h.
pogop - @Buchomodozor: Jak dla mnie to zbrodnią jest brak sygnalizacji świetlnej w ta...

źródło: comment_1665126306n9s6Pky2qvTlTFV5He3Xad.jpg

Pobierz
@endryoou: to polecam zgłębić i nie wprowadzać innych w błąd. Wyprzedzanie przed/na pasach nie ma nic wspólnego z późniejszą zmianą kierunku. Nigdy nie masz pewności czy samochód zwolnił/stoi bo będzie zmieniał kierunek ruchu czy dlatego że ktoś przechodzi a policja chętnie to wykorzysta.
@DarkZizi: Kogo i gdzie? xD Jak mają ograniczyć piratów drogowych skoro policja ich w ogóle nie łapie? Oni tylko stoją z radarem lub obserwują mniej lub bardziej słusznie przejścia dla pieszych
@Buchomodozor a co powiesz na pasy za zjazdem z ronda?
Wjeżdżając na rondo nie widać co się dzieje na zjazdach, jeżeli okaże się że obok jest pieszy to musisz się zatrzymać ale jednocześnie nie wolno wjechać na rondo jeżeli nie możesz go opuścić.

Takich kretyńskich pomysłów jest wiele.

Niestety mówią że to dla bezpieczeństwa a nie ma z nim nic wspólnego. Muszą być beznadziejne przepisy do kretyńskiej infrastruktury - inaczej nasza policja
. Oczywiście, ktoś może tłumaczyć, że są sytuacje, w których doskonale widać całe przejście, ale statystyki potrąceń na pasach i ich skutki pokazują że jest to na tyle niebezpieczne miejsce, że nie może być mowy o stosowaniu dowolności i zakładaniu że skoro nie widzimy pieszego, to go nie ma. Kierowcy muszą wyrobić sobie nawyk (wręcz odruch) nie wyprzedzania na pasach i bezpośrednio przed nimi, bo inaczej (jak pokazują statystyki) się nie da
Wjeżdżając na rondo nie widać co się dzieje na zjazdach, jeżeli okaże się że obok jest pieszy to musisz się zatrzymać ale jednocześnie nie wolno wjechać na rondo jeżeli nie możesz go opuścić.


@Crazy_summer: Źle to rozumiesz. Nie ma takiego przepisu, który zakazywał by ci wjazdu na rondo, bo na zjeździe z ronda może przechodzić pieszy.
@Crazy_summer: Przcież ci napisałem, że źle to interpretujesz () Przepis się tyczy zablokowanego skrzyżowania, a nie potencjalnego pieszego. Pieszy ci wjedzie jak ty już będziesz na skrzyżowaniu