Wpis z mikrobloga

Czy jesli samochod na lewym pasie zwalnia do skretu w lewo, a przed skrzyżowaniem jest przejscie dla pieszych i ograniczenie do 70, to kierujacy prawym pasem popelnia wykroczenie nie zwalniając? Czesto w tym miejscu sie robi natlok aut i chorym byloby zwalnianie do ich predkosci przejezdzajac przez przejscie.
#prawojazdy #samochody
Buchomodozor - Czy jesli samochod na lewym pasie zwalnia do skretu w lewo, a przed sk...

źródło: comment_1665106549pdrx5NRMzTHeCvS1AVamcB.jpg

Pobierz
  • 80
@Crazy_summer: Nie widziałem takiego przejścia, żeby miał stać na środku skrzyżowania xD

Zostałeś wytłumaczony a ty dalej wierzgasz? xD Przyjmij do wiadomości że byłeś w błędzie i skończ tą waść
@cwlmod nie wierzgam ani nic z tych rzeczy tylko chciałem merytoryczne porozmawiać. Skoro nigdy nie widziałeś takiego skrzyżowania to jak możesz na ten temat rozmawiać lub tym bardziej wytłumaczyć? Nic nie wytłumaczyłeś tylko marnujesz mój czas.
Możemy wrócić do rozmowy jak zrobisz prawo jazdy, kupisz samochód i pojeździsz trochę.
nie wierzgam ani nic z tych rzeczy tylko chciałem merytoryczne porozmawiać


@Crazy_summer: Merytorycznie zostałeś wyjaśniony i dalej pieprzysz kocopoły. ¯\_(ツ)_/¯

Piszesz totalne głupoty o sytuacjach, które nie mają miejsca. Poprosiłem cię o przykład takiego skrzyżowania, a ty nawet nie próbujesz go pokazać. To tyle jeśli chodzi o twoją merytorykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DarkZizi: niestety ale to nie przepis jest bzdurą, a tworzenie takich przejść dla pieszych.
Moja znajoma zginęła na takim przejściu majac ledwie 17 lat. Ten ze skrętu zatrzymał się żeby ją przpuscic, a ten co jechał prosto - #!$%@?ł.
ten przepis to w niektórych przypadkach totalna bzdura.


@DarkZizi: przepis jest w porządku, to organizacja ruchu generująca takie kwiatki jak przejście bez sygnalizacji przez wiele pasów ruchu, w dodatku takich, które rozjeżdżają się w różne strony, to totalna bzdura.
przepis jest w porządku, to organizacja ruchu generująca takie kwiatki jak przejście bez sygnalizacji przez wiele pasów ruchu, w dodatku takich, które rozjeżdżają się w różne strony, to totalna bzdura.


@TheRealMikz: Taka prawda, ale jak widać często w dykusjach, dla lemingów to my jesteśmy winni bo nie stosujemy się do prostego prawa :/

I dlatego dyskusja na tematy bezpieczeństwa drogowego wygląda jak wygląda. Ciemniaki nie znające się na niczym krzyczą głośno,
I dlatego dyskusja na tematy bezpieczeństwa drogowego wygląda jak wygląda. Ciemniaki nie znające się na niczym krzyczą głośno, że jak jest prawo to jest prawo i nie patrzą na rzeczywistości. Dla nich pewnie biedę likwiduje się ustawowo


@cwlmod: niejedną taką dyskusję już tutaj przeprowadziłem. Zła organizacja ruchu oraz przepisy, które dyktują nieuzasadnione zakazy/nakazy, powodują w mentalności kierowców tendencję do ignorowania prawa, a to jest niezwykle szkodliwe. Większość świętszych od naszego Papieża
Większość świętszych od naszego Papieża Polaka Jana Pawła II winą za to obarcza kierowców, i są głusi na solidne argumenty na to, że mamy sporo źle skonstruowanych przepisów i fatalną organizację ruchu.


@TheRealMikz: Musisz przyznać, że ułomność naszej infrastruktury i przepisów jest tak duża, że trudno tego nie zauważyć. Teraz zdaj sobie sprawę jakimi debiliami są ci świętoszkowie, którzy nigdy nie przyjmują myśli, że nad przepisami można dyskutować.

Potem zarzucą mnie
@Buchomodozor:

Czesto w tym miejscu sie robi natlok aut i chorym byloby zwalnianie do ich predkosci przejezdzajac przez przejscie.


Tak, a o co chodzi? Przepisy i nowe wysokie mandaty nie są dla bezpieczeństwa i upłynnienia ruchu, a po to żeby podreperować budżet, czego nie rozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
@pawelpablito:

w takim miejscu wg przepisów nie należy Ci się mandat za wyprzedzenie na przejsciu, bo:

- masz pierwszeństwo, czyli tamten musi ci go ustąpić
- jeśli wjeżdżając na drogę zmusza Cię do hamowania (nawet jak wjechał na inny pas) to zgodnie z definicją nie ustąpił Ci pierwszeństwa
- jeśli wyprzedzisz, to nie dlatego, że miałeś taki zamiar, ale dlatego, że on nie uatąpił ci pierwszeństwa
- w jakimś kodeksie, chyba
czachon - @pawelpablito: 
 w takim miejscu wg przepisów nie należy Ci się mandat za w...

źródło: comment_1665170564bYfPJjnBGhPrSERDEseSa8.jpg

Pobierz
Jesteś pewien, że masz pierwszeństwo jak będziesz jechał środkowym 50 km/h i wyprzedzisz przed samym przejściem auto toczące się na prawym 20km/h?


@czachon: jeśli to auto toczące się na prawym pasie wyjechało ledwo co z podporządkowanej, to wymusiło na mnie pierwszeństwo, co do tego nie ma wątpliwości
doskonale widać całe przejście, ale statystyki potrąceń na pasach i ich skutki pokazują że jest to na tyle niebezpieczne miejsce, że nie może być mowy o stosowaniu dowolności i zakładaniu że skoro nie widzimy pieszego, to go nie ma. Kierowcy muszą wyrobić sobie nawyk (wręcz odruch) nie wyprzedzania na pasach i bezpośrednio przed nimi, bo inaczej (jak pokazują statystyki) się nie da


@Buchomodozor: To ja opiszę swoją sytuacje , i debilizm
kjungst - >doskonale widać całe przejście, ale statystyki potrąceń na pasach i ich sk...

źródło: W-gdansku-drogowcy-sa-debilami

Pobierz