Wpis z mikrobloga

@tomosano: Skoro artyleria królem wojny jest, tak jak szczupak królem wody jest, ( ͡º ͜ʖ͡º) to polskie zapytanie ofertowe w USA o zakup kilkuset HIMARSów miało duży sens. Rozwalimy wrogowi linie zaopatrzenia i bazy paliwowe lub same kolumny pancerne zanim dojadą na pozycje do ataku na nas :)
  • Odpowiedz
@tomosano: przecież czołgi są do zajmowania terenu, a nie bezpośredniej walki czołg na czołg, ewentualnie walki w miastach o które z wyjątkiem Mariupola i Siwierodoniecka nie było. Więc nie rozumiem trochę "podniecania się", i nie wiem czy odnosi się do przekazania Ukraińcom polskich T72 czy o zakup abramsów. Jeśli o abramsy to raczej mamy się czym cieszyć. To jak przesiadka z dużego fiata do mustanga z full wyposażeniem i dostępnością części
  • Odpowiedz
@Beekeeper: Nie ma racji, czołg ma inne zadania, artyleria inne. Czołg jest do walki w bliższym kontakcie i wspierania piechoty, a artyleria do niszczenia zaopatrzenia / dużych zgrupowań wroga na dalekich pozycjach.
Jak chcesz odbić miasto, to artylerią tego nie zrobisz, no chyba że tak jak Rosjanie chcesz, swoje miasto rozwalić całkowicie, wybić ludność cywilną a potem wejść piechotą na gruzy.
  • Odpowiedz
@everythingC: Gram w war thunder od pół roku a tam najnowszym samolotem jest f14a early xd

Nie znam się, ale drony już w gierkach są. Predatory to już były w codzie z 2008 roku tylko wtedy myślałem ze to jakaś rakieta z satelity haha
  • Odpowiedz
@tomosano: Widać tutaj wyraźnie jak laika mogą zmylić statystyki. Na tak niski poziom pola walki lepiej Bartosiak lepiej nie schodzi, bo się kompromituje. Tak jak Wolski gdy wchodzi na poziom polityczny. Nie się zajmą obaj tym na czym się znają, jeden na geopolityce drugi na wojskowości. Obie rzeczy na siebie zachodzą, ale wiadomo którego końca, każdy z nich powinien się trzymać.

Czołgi nakrywa się w pierwszej kolejności artylerią, bo stanowią największe
  • Odpowiedz
@Dragonan: No na grupkę żołnierzy szkoda amunicji, lepiej wykorzystać to na czołg. A z drugiej strony, gdyby czołgi były tak nieptrzydatne, to Ukraińcy nie prosili by o ich dostawy, a zwłaszcza o Leopardy. Widać że potrzebują lepszych czołgów niż te radzieckie konstrukcje.
  • Odpowiedz
@cyprianos ale gdzie on mówi że czołgi nie są potrzebne? Mówi że ich skuteczność jest niska gdy nie kontrolujesz wszystkich domen i są wtedy łatwe do zniszczenia. Tak samo z samolotami, gdy wlecą w teren najeżony systemami przeciwlotniczymi. W swojej armii nowego wzoru też wspominał o tym że czołgi są potrzebne ale ich duże zgrupowania głównie do kontruderzeń.

@tomosano Tak samo gdzie on drwi z Wolskiego? Szukacie tej wojenki na siłę między
  • Odpowiedz
@widelec747: caly czas deprecjonuje czolgi. Nie szukamy, jestes na tym etapie jak ja z 5 lat temu, oburzasz sie na podwazanie idola, a ja mam wsyzstkie ksiazki Barta z autografiami, to jest pieprzony mitoman i sie przyznaje do bycia frajerem, za 5 lat zrozumiesz ze on po prostu pierdzieli randomowo, czasem cos powie.

Koles chcial budowac bunkry dla wojsk pancernych, przeczytaj ANW i wroc. Ja skonczylem z Bartosiakianizmem dzieki Wojczalowi.
  • Odpowiedz