Wpis z mikrobloga

Jakies dlugie lata temu myslalem, ze zeby sie dorobic i poczuc bogactwo to trzeba zostac tym slynnym programista 15k

no wiec zostalem

teraz znow wiem jak bardzo sie myliłem i jak bardzo takie 10-15k pensji jest w zasadzie niczym. mieszkanie/domu za gotowke nie kupisz bo zycie jest krotkie, wiec trzeba sie ratowac hipoteka. czy 10 lat czy 20 lat to jeden #!$%@? bo i tak jestes uwiazany do banku
porsche, mercedes z salonu? oj nie, to dla bogaczy, nie dla szarego anonka programisty 15k

#!$%@?, co trzeba robic w zyciu zeby miec tak obrzydliwe pieniadze zeby moc sobie kupic jakies bmw w salonie?
jak pozorne głąby i buraki dorabiaja sie takich fortun, chlop ledwo czyta a prowadzi firme transportowa i obraza setkami tysiecy zlotych miesiecznie.. #pracbaza #programowanie #biznes
  • 98
i wyobrazasz sobie zarabiac te 15k z czego 4k (lekko) wydawac na samochód? dla mnie olbrzymiego fana motoryzacji i milosnika samochodow jest to nierealne


@mclf1: wystarczyło rok temu wziąć auto rata 2.7k i dziś masz ratę 4k - mój szwagier tak ma i to nie BMW a rodzinny ford Galaxy.

Z domem tak że 5 lat temu zbudowałem za 50% ceny tego co teraz więc nie wiem ale mi starczyło 8
zeby moc sobie kupic jakies bmw w salonie


@mclf1: przeca nawet 8k do tego wystarczy - leasing z wysokim kosztem wykupu. Brat pierwsze co jak zaczął trochę lepiej zarabiać to wziął wypasione A4 a 15k jeszcze nie miał.
chlop ledwo czyta a prowadzi firme transportowa


@mclf1: No właśnie tu jest klucz.

Efekt skali polegający na tym że organizujesz pracę wielu ludzi, a Twoje wynagrodzenie to procent od ich pracy.
To czy to będzie IT, czy sprzątanie chodników to jest tu w zasadzie szczegółem.

Inną możliwością dorobienia się dużych pieniędzy "za godzine", jest handel.

Własną pracą czy to umysłową czy fizyczną prędzej czy później natrafisz na szklany sufit związany z
@Howard_Roark: nie wiem stary, dalej chodze na zakupy do Lidla, mieszkam w bloku, co z tego, że 15k to zarobki raczej górnej warstwy społecznej skoro żyję tak samo jak babka z żabki xD No może z tym wyjątkiem że latam na wakacje kilka razy w roku, bo na to mi nie szkoda.
I to nie jest tak że mam o sobie lepsze mniemanie, ale chciałbym poczuć jakieś frukta swojej pracy, ale
@mclf1: bo żeby być bogatym, to trzeba wysokiej pensji i co najważniejsze - czasu. Innymi słowy - jeśli byś zarabiał ten ekwiwalent 15k (wyłączmy inflację) to po 7 latach masz "zarobione" 1,2mln zł, starczy to na Twoje mieszkanie i jeszcze ew. jakieś na wynajem. Po następnych 2 latach masz 360k do przodu a to już całkiem zajebiste auto z salonu. Oczywiście kosztów życia w to nie wliczam, ale powiedzmy jakbyś odkładał
Ludzie bogaci to nie są tacy, co wczoraj zarabiali 5k a od dziś zarabiają 20k tylko ci, co te "20k" ciągną przez lata


@kefas_safek: hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt startując od zera nie zostanie bogatym choćby zarabiał 20k przez 20 lat - mówisz, że po 7 latach masz zarobione 1.2mln, ale w jakich warunkach musisz te 7 lat żyć żeby tyle odłożyć (wiem, że pominąłes koszty