Wpis z mikrobloga

@PackInSoft: Witam wszystkich #programista15k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Śledzę tag od dawna, natomiast nigdy nie miałem potrzeby zakładać konta na wykopie ( ͡°( ͡° ͜ʖ ( ͡° ͜ʖ ͡°) ʖ ͡°) ͡°).
Napisałem swój pierwszy projekt (kalkulator BMI) i chciałbym prosić kogoś o code review/wytknięcie błędów, które na pewno się pojawiły w moim programie. Dodam, że liznąłem już podstawy kilku innych języków (Python, C++, Java), ale dopiero teraz uczę się bardziej wyspecjalizowanej ścieżki Web developera (HTML/CSS/JS). Nie wiem jeszcze czy chce iść we Front, czy BackEnd, natomiast bardzo cieszy mnie fakt, że efekty mojej pracy są szybko zauważane (od strony wizualnej głównie) w porównaniu z resztą języków.

Link do projektu na GitHubie: https://github.com/PackInSoft/BMI-Calculator
oraz screen z działającego kalkulatora.

#programowanie
PackInSoft - @PackInSoft: Witam wszystkich #programista15k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Śledzę tag o...

źródło: comment_16650551826qY41pc0vTy8bno3sx6Yew.jpg

Pobierz
  • 16
@Smonk_Da_Wead: W sumie, żeby napisać coś większego to wydaje mi się, że potrzebuje już jakiegoś frameworka (chyba że mam cisnąc dalej VanillaJS). Załóżmy, że poszedłbym w backend to, od czego zacząć naukę? Next.js Express.js Node.js? Bo we FrontEnd sprawa jest raczej prosta, tylko React. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PackInSoft może być coś większego w vanillajs. Może powiem tak... wymyśl sobie jakiś projekt np. takie okienko jak w mcdonalds gdzie ludzie składają zamówienia, pracownicy odbierają zamówienia i wyświetla się numerek i następnie wybierz sobie taki framework gdzie najłatwiej będzie Ci zrealizować to zadanie. Na backend może być nawet laravel w php.
@PackInSoft: imho najlepszym sposobem nauki jest rozwijanie już napisanego kodu w ten sposób sam poczujesz gdzie design jest zły i zobaczysz dlaczego.

W tym BMI masz jedną funkcję calc w której dzieje się cała magia. Odczytujesz input, validujesz go, obliczasz bmi, zamieniasz bmi na ludzką wartość (obese vs overweight) a na koniec jeszcze modyfikujesz DOM. Wszystko w jednym miejscu. Rozwiń appkę i dodaj:
- wsparcie dla userów z USA gdzie korzystają
@zenek1998 Dzieki za tak obszerna odpowiedz. Własnie tak zacząłem ta appke. Zobaczyłem kilka przykładów na githubie. Napisałem swoja wersje, po czym zacząłem dodawać rzeczy których tam nie widziałem: jak na przykład suwak, potem chciałem żeby zarówno input suwaka jak i wpisywanej wartości był synchronizowany itd. Spróbuję rozwinąć appke bardziej, tak jak napisałeś.

@uzytkownik_wykop_pl Dzięki że to zauważyłeś, bo miałem z tym duży problem. Jak próbowałem każdemu inputowi dać oddzielna zmienną i potem