Wpis z mikrobloga

@10129: gram na 1280, ale chodzi mi tez o inne gry. Ja się nie znam na pctach, gość mi doradzał żebym wziął właśnie pod moja płytę z370 tego i7 9700k bo nie ma bottleneck
@husqvarna:
to średnio ma sens tak ogólnie bo wychodzi cenowo podobnie a tu masz lepszy procesor. Czy do Twojej grafy procek jest za dobry? no tak, te procesory są wystarczające do znacznie lepszej grafiki, ale to nie ma znaczenia

to nie znaczy, ze będzie Ci wolniej działać z lepszym procesorem czy coś, znaczy tyle, ze możliwości procka są większe niż Twojej grafiki.
@husqvarna:
zacznijmy od tego, ze bottleneck to coś mocno nadużywanego przez ludzi.
to nawet nie jest coś co występuje zawsze: na tym samym sprzęcie zależnie od gry i nawet miejsca testowego w grze może wystąpić lub nie. Tak samo zależnie od ustawień grafiki... można DSR włączyć i nadmiarową wydajność wykorzystać i tak.

----------

Czyli bottleneck jest tylko jeśli grafika jest zbyt dobra na procesor który nie wyrabia, tak?

nie. To znaczy
@husqvarna:
tu mozesz to zobaczyć w dwie strony.

na gtx 1650, rtx 2060, 2070 w tej grze wszystkie procesory mają taki sam fps bo grafika nie daje rady więcej.

przy grafice 2080ti jak widzisz dopiero są różnice pomiędzy procesorami, dla najwolniejszego ryzena 1600 już lepsza grafa prawie nic nie dała względem 2070.
a te szybsze zyskały ~90fps

tylko jakie to ma znaczenie jak wszystkie konfiguracje dają więcej fps niż 144Hz monitor
Pobierz 10129 - @husqvarna: 
tu mozesz to zobaczyć w dwie strony.


na gtx 1650, rtx 2060...
źródło: comment_1665064196dkxthFcxbrROlifJTm9XW0.jpg
gram na 1280, ale chodzi mi tez o inne gry. Ja się nie znam na pctach, gość mi doradzał żebym wziął właśnie pod moja płytę z370 tego i7 9700k bo nie ma bottleneck


@husqvarna: nie ma swiata w ktorym przejscie na najnowszej generacje (12. intela lub 5000 ryzeny) bedzie sie oplacalo mniej niz pojscie w złomka typu 9700k
cs go to typowa gierka pod procesor a najslabsza i3 12. generacji i