Wpis z mikrobloga

Alfa Romeo 159 - dobry wybór na samochód w budżecie 10-15k?
Głównie szukam czegoś taniego w eksploatacji, bo młody kierowca, wiadomo, ale ta Alfa mi się strasznie podoba. Dodam tylko, że mam 22 lata, 0 zniżek i musiałbym go ubezpieczyć na siebie najprawdopodobniej. Czy w takiej sytuacji lepiej kupić coś mniejszego, tańszego? Nie zależy mi specjalnie na mocy, bo mój poprzedni samochód to Matiz, więc skok tak czy siak będzie ogromny xDD Nie jestem jedynie pewny, czy taki samochód to nie będzie skarbonka bez dna ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jazda głównie w mieście, dojazdy do pracy/uczelni.

#motoryzacja #samochody #alfaromeo
DywanTv - Alfa Romeo 159 - dobry wybór na samochód w budżecie 10-15k? 
Głównie szuka...

źródło: comment_1665047320LqAIoYE9TNdTREOXAK408A.jpg

Pobierz
  • 94
@DywanTv: ze starymi Hondami, Toyotami - jeszcze bez filtrow DPF i z blokami silnikow zeliwnymi, a nie aluminium. Alfa moze i piekna, ale droga w eksploatacji - i nie mowie tu o drogich naprawach, ale takie drobne usterki jak np. elektryka moga czlowieka do szalu doprowadzic.
Alfa Romeo 159 - dobry wybór na samochód w budżecie 10-15k?


@DywanTv: Nie

Głównie szukam czegoś taniego w eksploatacji


@DywanTv: Nie będzie tania w eksploatacji XD Tam jedyny silnik który nie generował kosztów to 1.8 z Opla. Diesel 1.9 był udany, ale teraz to one wszystkie mają po 300k więc typowo dieslowe usterki będą, czyli wtryski, turbo do renegeracji. Na dodatek cudowne skrzynie M32 które mielą łożyska xD Na JTS-y
@DywanTv: Jestem parę lat starszy i wiem, że mnie nie posłuchasz, bo ja też się jarałem samochodem. Wyleczyłem sie już. Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś Fiata, Opla czy innej "zwykłej" marki. Odpuść fanaberie dopóki faktycznie nie masz na to kasy. Kup hatchbacka w LPG, zarejestruj na siebie, kup OC i mini AC. 3-5 lat nabijesz zniżki, gruza pogonisz i sobie kupisz coś konkretniejszego. O ile nie planujesz wyrywać na auto młodszych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zgrywajac_twardziela: pojemność aż tak wpływa na wysokość polisy? Sprawdzałem internetowe porównywarki dla siebie, pierwsze auto które bym miał - różnica w OC dla silników 2,4 i 3,3 to było 6-8%, raczej niedużo. Ostatecznie moja pierwsza polisa OC to 930 zł za auto z 2005r z benzynowym 2,4
pojemność aż tak wpływa na wysokość polisy? Sprawdzałem internetowe porównywarki dla siebie, pierwsze auto które bym miał - różnica w OC dla silników 2,4 i 3,3 to było 6-8%, raczej niedużo. Ostatecznie moja pierwsza polisa OC to 930 zł za auto z 2005r z benzynowym 2,4


@MamByleJakiNick: tak. Za BMW 2.5L chcieli odemnie 3000zł za OC, naromiast za S3 8L 1.8T 209km chcieli 1300 XD