Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ozzybiceps: Mireczku ja kupiłem 6 lat temu Dell Precision za 3,5k a nowy kosztował dwa razy więcej. Do dzisiaj służy i renderuje w FHD.
@ozzybiceps u mnie taki wytrzymał 5 lat codziennej pracy, nawet zawiasy się nie zepsuły. Baterie wymieniałem 4 albo 5 razy. Dalej działa, ale już go nie używam
@firyt: Jak się chłop zwie na allegro?
@ozzybiceps: Cenowo wychodzi to tak: poleasingowy (najlepiej biznesowy) > jakaś nówka za taką samą cenę.
Bierz śmiało, tylko zwróć uwagę na klawiaturę bo często potrzebne są naklejki "spolszczające", AMSO w Krakowie jest spoko.
@ozzybiceps: wszyscy polecają AMSO i ja też polecę. CO prawda kupiłem u nich drukarkę laserową Brother HL-5350DN. Niby używka z biura, a przebieg raptem 10 tysięcy, AMSO dało nowy toner i bęben. Śmiga już 5 rok. Znajomy też brał tę drukarkę, dostał z przebiegiem 90 tysięcy, zwrócił i dostał z przebiegiem 20 tysięcy. Zwrot szybki i bezproblemowy. Polecam.
A co powiecie o innych urządzeniach poleasingowych jak telefony czy monitory?


@fficek: Jak działają to też bym brał, szczególnie monitory bo w takich biurach to nie działa na nie zbyt dużo czynników więc jak tylko matryca jest ok to kupowałbym śmiało.
@ozzybiceps: po leasingowy z dyskiem SSD będzie miażdżył budżetowe laptopy ze sklepu w tej cenie jeśli chodzi i jakość wykonania i trwałość. Dziś gdy nie montuje się już dysków talerzowych to nie ma obaw przy zakupie takiego laptopa.
W dodatku jest sporo sklepów, które dają gwarancję na swoje laptopy poleasingowe.
Sam pracując w korpo wykupiłem swój służbowy laptop po okresie leasingu firmowego bo wiem, że kolejne 5 lat spokojnie będzie śmigał
@ozzybiceps: #!$%@? ja mam jakiegoś starego della 13 cali z i5 z seri 4xxx + 4gb ramu i w życiu bym nie powiedział że taki trup może tak #!$%@?ć xD.
Serio nie wiem jak to możliwe ale mogę mieć kupę zakładek w przeglądarce, 6 arkuszy excela + 6 worda jakieś hirołski albo pharaona w tle i nawet nie jęknie. Czasem sobie tylko przeładuje karty w przeglądarce.
Gdzie na mocniejszym starym lapku
@BaRi: cała tajemnica to dysk SSD to on robi robotę u kiedyś dyski talerzowe ograniczały sprzęt dzisiaj gdzie wszędzie jest SSD dla przeciętnego użytkownika wystarczy używany poleasingowy laptop do 1000 zł na kilka lat zabawy.
starego della 13 cali z i5 z seri 4xxx + 4gb ramu i w życiu bym nie powiedział że taki trup może tak #!$%@?ć xD.


@BaRi: Dorzuć do niego jeszcze kość z 4-8gb ramu i zobacz czy możesz zrobić upgrade procesora na tej płycie. Ja do takiego podobnego starego trupa dorzuciłem właśnie 4GB ramu + ssdka podstawowego + kupiłem 50% wydajniejszy procesor za 25 zł z wysyłką xD i służyło to
@ozzybiceps: mialem, korzystalem kilka lat, teraz korzysta matka. Za 7 stowek (ssd, i5, 4gb ram) z jedyna wada taka, ze gosc mi wysylal fotki, ze jest zadrapanie a ja go nie widzialem i jak przyszedl to nawet nie umialem znalezc tego miejsca xD smiga juz kilka ladnych lat bez zadnych problemów. Mozna dokupic za pare zl gwarancje nawet na 3 lata, jak tylko do internetow i netflixa to nawet za 1k
@ozzybiceps: Wszyscy zachwalają, ale moim zdaniem kwestia nie jest wcale taka prosta. Po pandemii ceny znacznie wzrosły. Laptopy poleasingowe to najczęściej specyfikacyjnie złom. To było fajne, gdy było tanie i gdy nie było takiej zmiany szybkości procesorów.

Mam starszy sprzęt, min. gamingowego lapka z 6700hq (mój główny komp), ThinkPada z prockiem 3gen, tablet z ulv 6gen i w robocie mam i7 u 8gen. Z nowszego sprzętu kupiłem matce Thinkpada E z