Wpis z mikrobloga

Tak sobie tu siedzę już dość długo i naszła mnie refleksja, że przesadzacie z krytykowaniem uczestników, wymyślaniem im przesadnie obraźliwych ksywek czy śmiania się z wyglądu i rzeczy, na które dana osoba nie ma wpływu. Oczywiście są osoby, które hejtować wręcz trzeba (Remiziak, Oha, Łoniak, Hania, Klauno, Igi, Jay i wielu innych), to osoby toksyczne, które wyrządziły innym krzywdę i reprymenda im się należy. Tak samo jakieś śmieszki z bojowego Chomika, głupot Grześka, tego, co odstawiał, ten co rozwalił szybę, to normalne. Natomiast śmianie się z głosu Marka, nazywanie kogoś Ameba, bo mało mówi, tego, że ktoś się stresuje przed kamerą, śmianie się z niskiego wzrostu czy przyrodzenia (tak serio były tu takie posty, gdzie kobitki się śmiały, że, ktoś hehe ma małego, albo że Hania ma małe cycki). Pomawianie kogoś na podstawie screenów z mediów społecznościowych, gdzie często jest to słowo przeciwko słowu (zazwyczaj osób, które w życiu prywatnym nie lubią danych uczestników). Jak są twarde dowody to ok. Krytyka zachowania w hotelu i poza nim jest w porządku. Natomiast śmianie się z tego na coś kto nie miał wpływu, uważam za słabe. Tym bardziej że robicie to z anonimowych kont, ukrywając swój wygląd. Tak jest łatwo. Pamiętajcie też, że na prezentacji przed wejściem do hotelu, trzeba trochę podkoloryzować i przedstawić się w jak najlepszym świetle, żeby dobrze się sprzedać. Sama produkcja tego wymaga i to reżyseruje, nie można brać na serio wszystkiego, co oni tam mówią i potem oceniać ich przez ten pryzmat. Ile było osób, które fajnie prezentowały się na intro, a potem okazały się #!$%@? i na odwrót. Beka z makijażów Hanki spoko, ona sama sobie je robi, beka z tego, jak ktoś się ubrał też luz, beka z sutków wentyla spoko, bo on też sam sobie to zafundował, ale bodyshaming to nie tylko śmianie się z osób grubych, bo Szahirę akurat tu prawie każdy bronił, a nie tylko tego tyczy się to zjawisko. Przecież był, tu słuszny lincz na Mikiego, za to, co gadał po pijaku, jednak część was robi tutaj to samo w kierunku innych osób z hotelu i jest beka. Piszę ten post z perspektywy odcinka z 2.10 i od tego czasu nie zaglądałem na tag, póki nie nadrobię reszty, ale myślę, że chyba niewiele się zmieniło, ale napisałem go kilka dni wcześniej, przed rajskim z Carmą (sama refleksja naszła mnie jeszcze wcześniej, jednak zastanawiałem się, czy taki post ma sens, przy panującym tu klimacie), ale nie wrzucałem, bo tag zdominowała Hanka, więc wolałem poczekać, aż sytuacja się uspokoi.

#hotelparadise
  • 15
@Silver86: Hejtować można uczestników (m.in. za złe zachowanie), jak najbardziej, ale śmianie się z wyglądu (opisałem wyżej, w jakim przypadku), ciała, tego, że ktoś się stresuje, albo nie zachowuje się, tak jak ty byś tego oczekiwał, uważam za słabe i toksyczne. Bodyshaming ma różne postacie.
@Silver86: To jest nagle jakiś hejt-tag? Wykop to nie jest żadne elitarne miejsce, a wręcz pogardzane przez wielu normalnych ludzi, właśnie przez niektóre chore tagi i niski poziom dyskusji. Polecam przynajmniej trochę empatii i postawienie się na miejscu osoby, z której się śmiejesz, chciałbyś, żebyś ktoś się śmiał publicznie z twojego wzrostu, wagi czy ogólnie wyglądu, albo tego, że jesteś introwertykiem i nie musisz cały czas robić wokół siebie zamieszania i
@yolllx33: Myślę, że komplementy każdy lubi (nawet jeśli sporo osób nie potrafi ich przyjmować). Natomiast ciśnięcia po wyglądzie już nie, jak ktoś ci się nie podoba, można po prostu powiedzieć, że nie jest w twoim typie, albo nic nie mówić.
@avirant: absolutnie się z tym zgadzam, jeżeli jednak w programie widać, że ktoś nie ma problemów z obrażaniem i jazdach po wyglądzie innych to ja nie czuję potrzeby powstrzymywania sie przed tym, chamskie komantarze Hugoliny na temat wyglądu nowych dziewczyn czy wcześniej Wiki byly bardzo słabe, wiec jej akurat mi nie żal
@avirant: ja sie akurat praktycznie tu nie udzielam, nikt nie lubi byc wysmiewany oceniany itp ale sama nieraz w zyciu mialam niefajne sytuację, życie, wiadomo ze jest to zle ale ludzie i tak będą to robic a empatii mam dużo więcej n8z co niektórzy, ale idac do programu trzeba miec świadomość ze takie oceny będą.
@Silver86: Oczywiście, że trzeba mieć świadomość. Jednak dobrze, że ty tego nie robisz, nie warto dokładać swojej cegiełki, bo niestety jest ich i tak już sporo. Fajnie jakby więcej ludzi miało empatie i zastanowiło się kilka razy, zanim napisze jakiś bezpodstawny hejt na temat wyglądu czy rzeczy, które nie są szkodliwe.